czwartek, 13 czerwca, 2024
spot_img

Wkrótce finisz naboru wniosków na ochronę przed azotanami!

spot_img

Przypominamy, że jeszcze tylko do 26 marca 2021 r. potrwa nabór wniosków o przyznanie pomocy na operacje typu „Inwestycje mające na celu ochronę wód przed zanieczyszczeniem azotanami pochodzącymi ze źródeł rolniczych” w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w gospodarstwach rolnych” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 z dofinansowaniem ze środków Unii Europejskiej.

Wsparcie produkcji zwierzęcej 

Pomoc adresowana jest do rolników prowadzących produkcję zwierzęcą. Dofinansowanie można wydać na doposażenie gospodarstw w odpowiednie miejsca do przechowywania nawozów naturalnych lub kiszonek (w przypadku młodych rolników), a także na zakup sprzętu do aplikacji nawozów naturalnych płynnych.

Wsparcie można też otrzymać na budowę lub zakup zbiorników albo płyt do przechowywania nawozów naturalnych lub kiszonek (młodzi rolnicy), jak również na zakup nowych maszyn i urządzeń do doglebowej aplikacji nawozów naturalnych płynnych.

Nawet 100 tysięcy złotych   

Pomoc ma formę refundacji części kosztów kwalifikowalnych operacji:

  • 60% kosztów kwalifikowalnych w przypadku operacji realizowanej przez młodego rolnika,
  • 50% kosztów kwalifikowalnych w przypadku pozostałych beneficjentów.

Maksymalna wysokość dotacji udzielonej jednemu beneficjentowi i na jedno gospodarstwo rolne nie może przekroczyć 100 tys. zł.

Wnioski o przyznanie pomocy składać należy w oddziałach  regionalnych i biurach powiatowych Agencji Restrukturyzacji i  Modernizacji Rolnictwa. 

Źródło: ARiMR
Foto: Pixabay 

Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x