piątek, 24 maja, 2024
spot_imgspot_img

25 ha rzepaku wyżarte przez zwierzynę! Ogromne straty! [FOTO]

spot_img

Szkody łowieckie to problem, który od kilku lat stale się potęguje. Jeden z naszych czytelników przesłał do naszej redakcji zdjęcia z plantacji rzepaku z okolic Leszna.

25 ha pole zostało doszczętnie zniszczone w wyniku żerowania zwierzyny łownej. Można w tym przypadku mówić, że doszło do gołożeru. Nasz czytelnik jest zrozpaczony. Nakładów, jakie poniósł na nawożenie oraz materiał siewny, który w przypadku rzepaku jest bardzo drogi, nie pokryją żadne odszkodowania. Na poniższych zdjęciach widać, że ziemia została wręcz „przekopana” przez zwierzynę, pole wygląda jak po pracy brony talerzowej.

Szkody wynikające z żerowania zwierzyny leśnej to problem, z którym zmaga się coraz więcej gospodarstw rolnych, dlatego przypominamy nasz film, w którym podpowiadamy w jaki sposób można ubiegać się o odszkodowanie z tego tytułu.

Redakcja
Redakcja
Przygotowujemy dla Was zawsze najświeższe wiadomości z branży rolniczej. Newsy, wydarzenia, relacje, opinie. Widziałeś coś ważnego? Chcesz się z nami czymś podzielić? Napisz na adres redakcja@agroprofil.pl

Napisz komentarz

3 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x