poniedziałek, 4 marca, 2024
spot_img

Polscy rolnicy szykują się do ogólnokrajowego protestu! Kiedy odbędzie się strajk?

spot_img

24 stycznia rolnicy z całego kraju mają zjednoczyć siły, przyłączając się do ogólnopolskiego protestu zorganizowanego przez NSZZ Solidarność Rolników Indywidualnych z Choszczna. Decyzja o masowym wystąpieniu została ogłoszona po konferencji, podczas której przedstawiciele związku spotkali się z ministrem rolnictwa.

Sprzeciw wobec zielonego ladu

Na konferencji prasowej Adrian Wawrzyniak, rzecznik Solidarności RI, podkreślił, że spotkanie z ministrem rolnictwa było konstruktywne, a pan minister wyraził zrozumienie co do postulatów rolników. Wśród głównych problemów poruszonych podczas spotkania znalazły się kwestie związane z napływem produktów rolnych z Ukrainy, co wpływa negatywnie na polskich rolników, utrudniając sprzedaż ich własnych produktów.

Tomasz Obszański, przewodniczący Solidarności RI, wyraził troskę o polski handel i przetwórstwo, podkreślając, że te dziedziny powinny pozostać w polskich rękach. Zaznaczył również sprzeciw wobec zielonego ładu, wyrażając nadzieję na skuteczną reakcję polskiego rządu i Unii Europejskiej na te sprawy.

Postulaty Solidarności RI

Wśród głównych postulatów zgłoszonych przez Solidarność RI znalazły się także kwestie dotyczące suszy, ustawy hiszpańskiej, zwrotu akcyzy do paliwa rolniczego, odbudowy pogłowia trzody chlewnej oraz sytuacji na rynkach, gdzie rosnące ceny nawozów i spadające ceny zbóż stanowią poważne wyzwania dla polskich rolników.

Związkowcy apelują do jedności rolników i organizacji rolniczych w całym kraju, zachęcając do udziału w proteście 24 stycznia. W ramach manifestacji planowane jest blokowanie dróg w godzinach 12-14, a głównym celem jest wyrażenie sprzeciwu wobec bezcłowego importu zbóż z Ukrainy oraz przeciwdziałanie propozycjom, które mogą istotnie ograniczyć produkcję roślinną i zwierzęcą w Polsce oraz w Unii Europejskiej.

spot_img

Napisz komentarz

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Andrzej
Andrzej
1 miesiąc temu

Rolnicy spod znaku NSZZ Solidarność RI , według mnie to jest grupa która w ten sposób chce potwierdzic że są po stronie władzy która straciła swoje wpływy 15 Pażdziernika.

Andrzej
Andrzej
1 miesiąc temu
Reply to  Andrzej

Jestem rolnikiem i jestem po stronie tych którzy dbają o moje interesy i dlatego będę na tym strajku!!

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

2
0
Would love your thoughts, please comment.x