poniedziałek, 4 grudnia, 2023
spot_img

Pokazy zielonkowe u Simpy

spot_imgspot_img

Co znajdziesz w artykule?

2 czerwca w Osmolicach k. Lublina odbyły się pokazy polowe zorganizowane przez firmę SIPMA. Uczestnicy spotkania mogli zobaczyć pracę maszyn oraz zaczerpnąć porady ekspertów. Aleksandra Wieremczuk

2 czerwca odbyła się już II edycja Dni Otwartych w Sipma zorganizowanych przez lubelskiego producenta maszyn zielonkowych. Jak podkreśla Pani Justyna Kryszczuk, Kierownik Sklepu, impreza ta jest skierowana do użytkowników maszyn zielonkowych z terenu Lubelszczyzny. Co roku organizowana jest na przełomie maja i czerwca, więc w przyszłym roku firma również zaprasza na spotkanie plenerowe, podczas którego można bliżej poznać produkty producenta, jak również zasięgnąć praktycznych porad co do ich użytkowania. Firma na rynku jest już od ponad 20 lat. W ofercie ma maszyny zarówno dla większych, jak i mniejszych gospodarstw. Maszyny można nabyć zarówno w sklepie internetowym, jak również u dealerów. Jak podkreśla Pani Justyna Kryszczuk firma oferuje użytkownikom sprawny serwis. Producent zabezpiecza części zamienne dla każdej produkowanej partii. Części zamienne dostarczane są do rolnika w 24 h, nawet w najgorętszym okresie w sezonie. Dzięki dołączonym do produktów komputerom pokładowym, serwisanci są w stanie pomóc użytkownikom w ustawieniu maszyny podczas rozmowy telefonicznej.

Zgrabiarka

Pierwszą z maszyn prezentowanych podczas pokazów była zgrabiarka SIPMA ZK 450 WIR przeznaczona do grabienia zielonki, słomy i siana. Dzięki zamocowaniu po 4 palce grabiące na ramionach grabiących możliwe jest skuteczne zgrabianie pokosu oraz ułożenie równego i przewiewnego wału. Dodatkowo możliwa jest regulacja wysokości podwozia typu tandem, co pozwala na jeszcze bardziej dokładne ustawienie wysokości pracy zgrabiarki.

Przetrząsarka

Jako drugą zaprezentowano przetrząsarkę PT 520 SALSA. Jej zaletą jest delikatne i równomierne rozrzucanie skoszonej masy, co ułatwia napowietrzanie i znacznie przyspiesza wysychanie materiału. Przekładnie wykonane są z materiałów o wysokiej wytrzymałości. Ich elementy robocze pracują w kąpieli olejowej, co gwarantuje długą żywotność maszyny. Koła skrętne ułatwiają pracę na skraju pola oraz zapobiegają wyrzucaniu materiału poza obręb roboczy.

Prasa

Kolejną prezentowaną maszyną była prasa stałokomorowa PS 1225 Fortis. Sipma posiada w ofercie bogato wyposażone modele, które zadowolą nawet wymagających klientów. Przeznaczone są szczególnie dla rolników chcących otrzymać wysoką jakość sianokiszonki, ale równie dobrze sprawdzają się przy zbiorze słomy i siana. Mechaniczna blokada komory zwijania pozwala osiągnąć większy stopień zgniotu, polepszający wydajność i jakość prasowanego materiału. Nowatorska, walcowo-łańcuchowa konstrukcja komory zwijania zwiększa dodatkowo stopień zgniotu beli polepszając jakość sianokiszonki i wydajność pracy. Rotor gwarantuje szybki i wydajny przepływ materiału do komory prasowania. Sterowanie elektroniczne nadzoruje właściwą pracę maszyny i monitoruje proces zbioru siana i słomy.

Owijarka

Jako ostatnią można było obserowac podczas pracy owijarkę ze stawiaczem bel SIPMA OS 7650 GAJA, która jest w pełni zautomatyzowaną maszyną samozaładowczą zaczepianą do ciągnika. Oprócz niewątpliwych zalet owijarek z serii MAJA owijarka GAJA posiada wzmocnioną konstrukcję umożliwiającą pracę z belami o masie do 1200 kg. oraz sterowanie elektroniczne nowej generacji pokazujące na wyświetlaczu graficzną symulację pracy owijarki. Czujnik na łapie załadowczej umożliwia automatyczne i samoczynne zainicjowanie procesu owijania. Dodatkowy czujnik folii wstrzymuje proces owijania beli w przypadku jej zerwania lub zakończenia.

Pokazy sipma pokazy sipma pokazy sipma pokazy sipma pokazy sipma pokazy sipma Pokazy sipma Pokazy sipma Pokazy SIPMA Pokazy Sipma Pokazy Sipma Pokazy Sipma Pokazy Sipma Pokazy Sipma

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników