sobota, 20 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

Dni Otwarte Dealera Deutz –Fahr

spot_img

2 czerwca w całym kraju odbywały się spotkania w ramach Dni Otwartych Dealera Deutz-Fahr. My odwiedziliśmy Rudnik Szlachecki i dealera marki Deutz-Fahr firmę Savona Sp. z o.o. Aleksandra Wieremczuk

Dni Otwarte Dealera Deutz-Fahr odbyły się już po raz trzeci i były okazją do obejrzenia całej oferty producenta w jednym miejscu. Zarówno stali klienci marki, jak i przyszli klienci marki mogli z bliska obejrzeć każdy model, a także porozmawiać ze specjalistami, którzy bardzo chętnie udzielali porad odnośnie parametrów oraz pracy prezentowanych maszyn. Podczas spotkania zaprezentowano również maszyny towarzyszące, a także można było wspólnie pobiesiadować. Nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych, którzy razem z dealerem marki Deutz-Fahr świętowali Dzień Dziecka.

Co nowego u  marki Deutz-Fahr

Firma Savona Sp. z o.o. działa na terenie pogranicza dwóch województw: lubelskiego i podkarpackiego. Wśród swoich klientów ma za zarówno producentów roślin rolniczych, jak i sadowniczych. Stąd podczas Dni Otwartych mogliśmy zapoznać się z pełną gamą produktów marki Deutz-Fahr. W ubiegłym roku miał swoją premierę kombajn serii C5000 dedykowany dla mniejszych gospodarstw. Natomiast w tym roku odświeżona zostanie seria kombajnów C9000. Jak podkreśla Pan Arkadiusz Mazur, Specjalista ds. sprzedaży w firmie SAVONA, na rynku widoczny jest spadek w sprzedaży maszyn, jednak gospodarstwa przejmują młodzi rolnicy, którzy stawiają na nowe maszyny. Użytkownicy maszyn rolniczych oczekują nowych rozwiązań zarówno w wyglądzie, jak i poprawie użytkowania. To dla nich marka Deutz-Fahr pracuje nad poprawą designu i komfortu pracy. Zmiany w modelach wymusza również zmieniające się prawo, stąd też użytkownicy marki mogą liczyć na coraz nowsze ulepszenia dostępnych już modeli w ofercie marki Deutz-Fahr. Tegoroczną nowością jest również model 5080 D Keyline, obejmujący ciągniki o mocach od 65 do 97 KM, który charakteryzuje się lepszą ergonomią oraz komfortem, dzięki zastosowaniu fabrycznej kabiny, która zastąpiła kabinę polskiego producenta. Jak mówi Pan Arkadiusz Mazur ten rok będzie szczególnie atrakcyjny dla fanów wersji specjalnej modelu Agrotron Warrior, ponieważ w tym designie dostępne będą również ciągniki o mniejszych mocach. Już teraz na stronie producenta można zobaczyć model Agrotron 6215TTV w wersji Warrior, a niedługo w limitowanej wersji znajdą się również wszystkie modele z Serii 6, począwszy od modelu 6155 po 6215 (z przekładniami Powershift, RCShift oraz TTV). Jak dodaje Pan Arkadiusz Mazur warto również zapoznać się z promocyjnymi cenami, jakie przygotował producent. Wybrane modele można zakupić nie tylko w promocyjnej cenie, ale również z korzystnym finansowaniem fabrycznym.

Co najczęściej wybierają rolnicy?

Najczęściej wybieranym kombajnem wśród klientów firmy SAVONA jest model C6205, który jest dedykowany gospodarstwom o powierzchni do 150 ha. Jak podkreśla Pan Arkadiusz model ten bardzo sprawnie jest w stanie wykonać pracę we własnym gospodarstwie i dosyć często wykonuje dodatkową w innych gospodarstwach. Jest to kombajn 5-klawiszowy, najczęściej w tym regionie wybierany z hederem o szerokości 4,8 m, który dodatkowo może zostać wyposażony w bęben domłacający. Natomiast wśród ciągników zauważalne w tym rejonie jest wzrost zapotrzebowania na moc. Jeszcze rok temu jako ciągniki główne najczęściej wybierane były te z mocą o 110 KM, w tym roku ta granica przesunęła się w górę i wynosi 168 – 180 KM. Również wśród ciągników pomocniczych obserwuje się zainteresowanie wyższymi mocami, które w tym roku wynosi 80-100 KM. Natomiast pośród ciągników sadowniczych jeszcze niedawno najczęściej wybierane były te o mocy 50 KM, w tej chwili rośnie zapotrzebowanie na maszyny 70-konne i więcej.

 

Deutz Fahr Deutz Fahr Deutz Fahr Deutz Fahr Deutz Fahr Deutz Fahr Deutz Fahr Deutz Fahr Deutz hahr

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników