piątek, 24 maja, 2024
spot_imgspot_img

Zbliża się ocieplenie. Pojawi się również znacznie więcej słońca [POGODA]

spot_img

W nocy sporo chmur pozostanie w wąskim pasie od Tatr po Świętokrzyskie, środkowe Mazowsze. Tu lokalnie pokropi deszcz. Nad resztą kraju sporo rozpogodzeń i sucho. Temperatura spadnie do 11-13 stopni na wschodzie, północy i zachodzie Ziemi Łódzkiej. Od Pomorza po Lubuskie, Śląsk i Opolskie 15-17 stopni. W pasie od Mławy po centrum, Świętokrzyskie, Małopolskę, wschód Łódzkiego około 14-16 stopni.

We wtorek więcej chmur do południa utrzyma się w pasie od Warszawy po Radom, Kielce, Tarnów- tu pojawi się jedna do trzech chmur z których spadnie deszcz do 1-5 mm. Na pozostałym obszarze słonecznie. Na zachodzie chwilami bezchmurnie. Wiatr powieje słabo, czasem umiarkowanie z południa.

Sierpień według prognoz podobnie jak Lipiec przyniesie w większości kraju niższe opady niż zwykłe, większe usłonecznienie i wyższą o około 1,5 stopnia temperaturę powietrza. Nie widać jednak ani długich ani intensywnych fal upałów. Najcieplejszy okres mieliśmy w czerwcu i nie wydaje się by miało to zmienić się w sierpniu. Na najbliższym 14 dniowym horyzoncie widać temperatury w przedziale 19-27 stopni na północnym wschodzie, 18-32 stopnie na wschodzie, północy i w centrum do 23-35 stopni na zachodzie i południu.

Napisz komentarz

5 2 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Aneta
Aneta
1 rok temu

Ciepło

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

1
0
Would love your thoughts, please comment.x