środa, 17 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

We wtorek na południu Podlasia najchłodniejsza noc tej jesieni [POGODA]

spot_img

Mamy coraz mniej wilgoci w powietrzu i glebie. Warunki w polu coraz bardziej pustynne. Taka sytuacja odbije się również nocami i za dnia w pogodzie. Podobnie jak wiosną kiedy było sucho nękały nas długo przymrozki. Podobnie i teraz- jest bardzo sucho, pogodnie wobec czego noce miejscami będą mroźne, zaś popołudnia ciepłe.

Najbliższa noc mróz przy gruncie przyniesie wszędzie w strefie „1” na mapie. Przy gruncie odnotujemy do -3 stopni. W środę na tym obszarze będzie o jeszcze jeden stopień mniej i lokalnie mróz zapanuje nie tylko przy ziemi ale również na wysokości dwóch metrów. W środę przymrozki opanują także większość Lubelskiego, Mazowsza, północy Mazowsza. Co ciekawe po drugiej stronie Polski gdzie pod koniec sierpnia spadły deszcze noc będzie ciepła na poziomie 8-12 stopni.

Różnice w temperaturze widoczne będą też w dzień. Na wschodzie Podlasia w ciągu dnia zimno- zaledwie 16 stopni. Po drugiej stronie Polski w rejonie Legnicy nawet 24 stopnie Celsjusza. W całym kraju wiatr powieje słabo i umiarkowanie zwiększając odczucie chłodu.

Coraz więcej znaków wskazuje, że za frontem, który znajdzie się nad Polską w piątek napłynie zimne powietrze z północy. Po raz pierwszy jesienią na termometrach w ciągu dnia zobaczymy maksymalnie 11-16 stopni Celsjusza. Sezon grzewczy coraz bliżej.

Napisz komentarz

5 2 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x