niedziela, 14 lipca, 2024
spot_img

W środę zbliży się do Polski południowej niż z opadami śniegu [POGODA]

spot_img

Dokładna trasa opadów w nocy z środy na czwartek i w czwartek nie jest znana. Popada śnieg na wschód od Warty, jednak nie wszędzie z taką samą intensywnością. W jedynym powiecie spadnie 1 cm, zaś w sąsiednim już 6 cm. Nigdzie pokrywa śnieżna z wyjątkiem Podhala nie przekroczy 8-10 cm. Śnieg ma padać przy temperaturze -1/+0 stopni.

W nocy jeszcze bez opadów z niżu. Jakaś chmura z mżawką może się zabłąkać gdzieś między Mławą a Warszawą- nie spadnie z niej nawet 1 mm deszczu. Nad resztą kraju pochmurno i sucho. Na termometrach od -3/-2 stopni na zachodzie, Podlasiu, Mazurach i północy Mazowsza do -1/+1 stopnia na południu, wschodzie, północy i w centrum.

Przed południem na zachodzie kraju możliwe krótki chwile ze słońcem. Reszta kraju pochmurna. Po południu śnieg zacznie padać w rejonie Zakopanego, Wieliczki, Wadowic, Nowego Sącza, Tarnowa, Rzeszowa oraz w Bieszczadach. Między godziną 15/00 a 20/00 spadnie około 1-3 cm śniegu- przeważnie w kontakcie z podłożem będzie topniał z racji temperatury w pobliżu 0 stopnia Celsjusza.

Nocą z środy na czwartek opady pojawią się na Lubelszczyźnie oraz miejscami na wschodzie, południu Mazowsza, wschodzie Ziemi Łódzkiej, Małopolsce (najprawdopodobniej na południu i wschodzie województwa sypnie najmocniej). Sytuacja wyklaruje się w środę około godzin południowych.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x