niedziela, 14 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

W sobotę przez całą dobę utrzyma się temperatura ujemna [POGODA]

spot_img

W ostatnim czasie trochę śniegu spadło w większości Podlasia, wschodu Mazowsza, Lubelskiego, Podkarpacia, Małopolski, Górnego Śląska i Opolszczyzny. Sypnęło również na wzgórzach w okolicach Gdańska, Lęborka, Wejherowa i Kartuz. W sobotę sypnie śniegiem i to miejscami zdrowo w rejonie Pomorza Zachodniego.

Noc zapowiada się mroźna. Nawet -7/-5 stopni pokażą termometry w pasie od Warmii po zachodnie Mazowsze, Kujawy, Łódzkie, Wielkopolskie, Świętokrzyskie i miejscami w Małopolsce do -4/-3 stopni na zachodzie, wschodzie i południu. Najcieplej na północy – 0 stopni na wybrzeżu oraz -2 stopnie w głębi lądu.

Dopiero nad ranem przelotne, silne opady śniegu wystąpią w pasie od Darłowa po Koszalin, Kołobrzeg, Świnoujście. Przed południem przelotne i ciągłe silne opady śniegu występować mają od Szczecina po Gryfice, Kołobrzeg. W rejonie Mielna, Dziwnowa może pojawić się nawet burza śnieżna. Po południu sytuacja jest mniej klarowna.

Jedna wersja sugeruje, że opady śniegu zawędrują aż na południe Pomorza, północ Wielkopolski, wieczorem docierając do północnych Kujaw- wszędzie na tym obszarze krajobraz przykryła by kilkucentymetrowa pokrywa śnieżna. Druga wersja opady śniegu widzi przez całą sobotę tylko i wyłącznie w pasie wybrzeża na Pomorzu Zachodnim. Jeśli sprawdzi się wersja pierwsza to śnieg przysypał by całe Pomorze Zachodnie oraz północ Wielkopolski i Kujaw na 1-7 cm grubości.

Jeśli sprawdzi się wersja pierwsza to w rejonie Dziwnowa, Kołobrzegu mogłoby spaść w ciągu doby nawet 20-30 cm śniegu. Dziś wieczorem sytuacja powinna się już wyjaśnić względem opadów śniegu i ich zasięgu. Wiatr powieje dość słabo w porywach do 10-20 km/h.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x