sobota, 3 czerwca, 2023

W poniedziałek po raz kolejny śnieg popada na Kujawach [POGODA]

spot_img

W nocy na ogół ma być bez opadów. Dopiero nad ranem śnieg popada miedzy Poznaniem, Świebodzinem a Zieloną Górą zaś mżawka może się pojawić na zachodzie Dolnego Śląska- Legnica. Na termometrach od -12/-9 stopni od Kaszub po Warmię i Mazury, -11/-8 stopni na wschodzie Mazowsza, Podlasiu i północy Lubelskiego do -7/-4 stopni na południu, wschodzie i północy. Najcieplej na zachodzie- około -3/0 stopni.

Przed południem padać ma między Poznaniem a Bydgoszczą- śnieg. Na Dolnym Śląsku miejscami pojawi się mżawka. Po południu śnieg popada między Elblągiem, Tczewem, Kartuzami, Chojnicami, Bydgoszczą, Gnieznem, Toruniem, Iławą- przyrost pokrywy śnieżnej o 2-7 cm. Na wschodzie kraju przejaśnienia i sucho przez cały dzień. W centrum pogodnie do południa, po południu pochmurno zaś wieczorem miejscami popada marznąca mżawka.

W kolejnych dniach od południa postępować ma odwilż. W czwartek na Podlasiu pojawi się pierwsza odwilż. Na północy odwilż dotrze w środę, zaś nad resztą kraju powyżej zera od wtorku przez większość doby.

Opadów nadal będzie znacznie mniej niż powinno. Dla odmiany powodziowo w dalszym ciągu ma być na zachodzie, południu Europy. Niebawem problem z nadmiarem wody będzie na Ukrainie, Białorusi i w Rosji wraz z nastaniem odwilży pod koniec tygodnia.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x