wtorek, 23 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

W poniedziałek do Polski zakradnie się babie lato [POGODA]

spot_img

Pogoda w najbliższym tygodniu będzie się bardzo szybko zmieniać. Niestety bardzo wysuszona Europa Środkowa oraz słaby przepływ powietrza nie będzie sprzyjać występowaniu opadów.

Noc z niedzieli na poniedziałek pogodna. Jedynie na północy pojawią się mgły i zamglenia. Mimo pogodnego nieba będzie ciepło. Od 5 do 10 stopni- najcieplej na północy, zaś najchłodniej w kotlinach górskich. Lokalnie na wzniesieniach Małopolski, Górnego Śląska i Dolnego Śląska w wyniku halnego nie będzie chłodniej niż 13-15 stopni Celsjusza.

Poniedziałek przyniesie bezchmurne niebo. Chmury i mgły na północy będą się szybko odsuwać poza granicę Polski. Wiatr będzie dość silny z południa, w górach halny dzięki któremu lokalnie w rejonie Wrocławia, Legnicy zobaczymy aż 25 stopni ciepła.

We wtorek i środę przez kraj przewędrują dwa fronty chłodne. Przyniosą mało opadów ale duży spadek temperatury. W środę i czwartek w większości kraju w ciągu dnia będzie mniej niż 9 stopni Celsjusza. Nocami pojawią się większe przymrozki do -4 stopni Celsjusza.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x