środa, 17 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

W pogodzie prawdziwy misz masz [POGODA]

spot_img

Kawałek na północ od Polski, bo już za Morzem do Szwecji. Od wybrzeża w stronę Laponii znajdują się wyjątkowo mroźne jak na koniec listopada masy powietrza. Nawet mieszkańcy Skandynawii nie sa przyzwyczajeni do tak dużych mrozów tak wcześnie. W górskich wioskach notuje się do -37 stopni. Na nizinach mamy od -28 do -10 stopni- ten lżejszy mróz to Estonia, południe Szwecji. Wygląda na to, że u nas po krótkim ociepleniu wygra jednak zima, ale śnieg będzie na wagę złota. Teraz przyjdą minusy.

Tej najbliższej nocy mżawki i opady drobnego śniegu pojawią się na południu i wschodzie kraju. W centrum do północy opady mieszane, potem zanik opadów, a nad ranem na środkowym wschodzie zobaczymy wschód słońca. Na zachodzie sucho do rana, ale nad ranem wzrost zachmurzenia i pojawi się deszcz. Tymczasem od Kaszub, a dokładniej Kościerzyny po Żuławy, Warmię, Mazury, Suwalszczyznę, Białystok noc pogodna i nad ranem spadek temperatury do -6/-3 stopni.

W ciągu dnia kolejny ciepły front będzie przechodził przez Polskę. Na wschodzie- wieczorem przyniesie śnieg, tymczasem na zachód od Wisły z wyjątkiem Kaszub popada sam deszcz. Ocieplenie potrwa krótko bowiem już od czwartkowego wieczoru mróz zacznie wracać do większości kraju.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x