piątek, 24 maja, 2024
spot_imgspot_img

W piątek ogromna różnica temperatury nad Polską [POGODA]

spot_img

Według prognoz styczeń w tym roku możemy zapisać jako najcieplejszy w historii naszego kraju. Zimy nie widać. Incydent zimowy na północnym wschodzie skończy się po 3 dniach.

W nocy opady mżawki pojawią się na wschodzie, południu i w centrum kraju z tym, że nad ranem na wschodzie i w centrum zanik opadów i pojawią się rozpogodzenia. Na zachodzie, północy kraju sucho z rozpogodzeniami. Mroźna noc zapanuje na Podlasiu- Suwałki, Sejny nawet -9/-8 stopni. -7/-5 stopni na Podlasiu, Mazurach i Warmii do -3 stopni na Pomorzu Gdańskim, Mazowszu, północy Lubelskiego, -2 stopni na wschodzie Kujaw i Ziemi Łódzkiej, południu Mazowsza i w Lubelskim do 0 stopni na Podkarpaciu i 1-3 stopni nad resztą zachodniej, południowej i centralnej części kraju.

W piątek czeka nas niemal bezwietrzna pogoda. Na wschodzie, południu i w centrum do południa przejaśnienia. Po południu a zwłaszcza wieczorem od zachodu na Mazury, Warmię, Mazowsza, Podlasie nacierać ma śnieżyca z grubymi płatkami śniegu. Na wschodzie, północy Kujaw i Pomorzu Gdańskim sypać zacznie wcześniej bo już przed południem i tu opady będą najintensywniejsze. Na zachodzie i południu kraju front przejdzie niemal bezobjawowo- lokalnie pokropi deszcz.

Temperatury najwyższe zostaną zanotowane wieczorem- będzie o 1-3 stopnie cieplej niż na mapie. Wieczorem zacznie nasilać się wiatr i znów wrócą niewielkie wichury.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x