poniedziałek, 22 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

W piątek najwięcej opadów ponownie na północy kraju [POGODA]

spot_img

Niezwykle ciepła pogoda jak na marzec dobiega końca. Najbliższa noc będzie tak ciepła jak to ma zwykle miejsce pod koniec maja. Na termometrach od 9 do 12 stopni powyżej zera. Najcieplej na południu, zachodzie i w centrum kraju.

W piątek popada na 100% na całym Pomorzu Zachodnim, Gdańskim, Warmii, Mazurach i Podlasiu. Deszcz spadnie także mniej więcej na obszarze 70%.

70% województwa Mazowieckiego, Lubuskiego, Wielkopolskiego, Kujawsko Pomorskiego. Im bliżej południa kraju tym suszej. Na Dolnym Śląsku i w Łódzkiem popada na około 50% regionu. Na południu kraju deszcz zawita do około 30% obszaru województw.

Na zachodzie i w centrum z zwłaszcza na północy kraju mogą podczas opadów pojawić się burze. Podczas burz spadnie do 10-12 mm deszczu. Bez burz spadnie od 0 do 6 mm deszczu. Na wschód opady dotrą dopiero wieczorem, późnym wieczorem i w nocy i również będą lokalne.

Będzie niezwykle ciepło ponieważ średnia temperatura dobowa będzie odpowiadać pogodzie majowej a na południu kraju nawet czerwcowej. 12 stopni nad ranem i 20 stopni w ciągu dnia daje nam średnią dobową temperaturę powyżej 15 stopni czyli termiczne lato.

Po lecie jak już pisałem czeka nas spore ochłodzenie podzielone na dwie części. Pierwsze potrwa około 3 dni i zacznie się w poniedziałek wieczorem po czym się ociepli na około 3-4 dni by znów się ochłodziło.

Napisz komentarz

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x