sobota, 15 czerwca, 2024
spot_img

W piątek na zachodzie kraju powieje silniejszy wiatr [POGODA]

spot_img

Według prognoz przed nami kilka tygodni gorącej aury z bardzo lokalnymi burzami. Możliwy powrót suszy do całego kraju.

Coraz więcej wskazuje na to, że lipiec, sierpień, wrzesień będą bardzo ciepłymi miesiącami. W lipcu nawet pół miesiąca może przynieść dni z temperaturami powyżej 30 stopni Celsjusza. Do tego wszystkiego dołączy duża ilość słońca, suchowieje ze wschodu i od czasu do czasu miejscami pojawiające się burze. Taka pogoda z całą pewnością zwiastuje powrót suszy do całej Polski coś na wzór sierpnia 2015 roku. Najbliższa szansa na burze pojawi się w sobotę na zachodzie, południu kraj oraz w Wielkopolsce i częściowo Ziemi Łódzkiej, zaś na wschodzie dopiero we wtorek.

Najbliższa noc bezchmurna. Wiatr na zachodzie powieje słabo z południowego wschodu, zaś na wschodzie, południu, północy i w centrum bezwietrznie. Temperatura wyższa niż ostatnio. O wschodzie słońca od 10 stopni na wschodzie, Podkarpaciu, Kielecczyźnie, Kaszubach do 12 stopni w centrum, północy u na południu do 13-15 stopni na zachodzie kraju.

W ciągu dnia na zachodzie nasili się wiatr z południowego wschodu w porywach do 45 km/h. Na południu, północy i w centrum wiatr umiarkowany do 35 km/h zaś na wschodzie słaby do 20 km/h z południowego wschodu. W ciągu dnia na Ziemi Lubuskiej, Dolnym Śląsku zacznie przybywać chmur, które w sobotą przyniosą burze między innymi w najsuchszym miejscu w Polsce- Żary, Żagań, Tomaszów.

Napisz komentarz

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x