czwartek, 20 czerwca, 2024
spot_img

W nocy i w sobotę przez Polskę przemknie front ciepły [POGODA]

spot_img

Przed nami krótka fala upałów- ale nie wszędzie. Nadal zimno będzie w rejonie Suwałk. Za nami ciepły tydzień- tylko w okolicy Sejn, Suwałk codziennie przelotnie padało, chmurzyło się i było zimno i nawet teraz podczas fali upałów tam będzie zimno i pochmurno. W nocy z piątku na sobotę niebo bezchmurne na wschodzie, południu i w centrum. Na zachodzie pojawi się front ciepły z chmurami cirrus. Temperatura od 8-10 stopni na wschodzie, 12 stopni w centrum i na południu do 13 stopni na północy i 15 stopni na zachodzie kraju. Cieplej do 16-17 stopni w rejonie Słubic i Przewozu.

Pogoda w sobotę stanie na głowie. Front nad ranem opuści zachód kraju i przesunie się w pas od południa po centrum i północ, zaś po południu uda się na wschód kraju- jedynie w rejonie Suwałk przez większość dnia ma się chmurzyć, przeważnie ma być pochmurno a lokalnie wzdłuż granicy pokropi deszcz. Czeka nas jutro ogromna różnica temperatury.

O ile w Suwałkach będzie 20 stopni to w Łomży już 24. Idąc dalej na południowy zachód w Półtusku zanotujemy 26 stopni zaś w Płocku 29 stopni. Na południu Kujaw już 30 stopni, Słupca 31 stopni a Kórnik już 33. Najcieplej do 35-36 stopni będzie w okolicy Słubic, Przewozu, Leszna.

Wiatr umiarkowany z południa w porywach do 40 km/h. W niedziele wtargnie upał do nawet 38 stopni na Dolnym Śląsku. W całym kraju niebo bezchmurne- więcej chmur w Suwałkach. Co ciekawe będzie to dzień ze skrajnie niską wilgotnością powietrza i bardzo silnym południowym wiatrem w porywach do nawet 55 km/h

Napisz komentarz

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Aneta
Aneta
2 lat temu

Ciepło

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

1
0
Would love your thoughts, please comment.x