sobota, 24 lutego, 2024

W czwartek wiatr z północnego zachodu spowoduje cofkę na rzekach i zatokach północnej Polski [POGODA]

spot_img

Za nami dzień który przyniósł liczne burze w zachodniej i częściowo centralnej Polsce. Pogoda w dalszym ciągu będzie dynamiczna. Pojawi się silny, północno zachodni wiatr który zaowocuje cofką na północy kraju. Ten sam wiatr wpłynie na nasilenie opadów na południu kraju.

W nocy nigdzie temperatura nie spadnie poniżej 0 stopni. Występować mają opady przelotne od śniegu po deszcz. Przeważnie spadnie około 5 mm opadu. W ciągu dnia największe opady odsuną się na południe- w regionach podgórskich prawdziwa wielogodzinna śnieżyca z opadem w ilości 20-50 cm przy podmuchach silnego wiatru. Drogi na Podhalu mogą zostać w czwartek sparaliżowane.

Nad resztą kraju do południa sporo przelotnych opadów, jednak im bliżej wieczora tym więcej słońca na północy, zachodzie kraju. W piątek śniegiem sypnie od Małopolski po Świętokrzyskie, Ziemie Łódzką- zwłaszcza na wschodzie regionu się mocniej zabieli- do 3-5 cm. W niedzielę śnieg dopada na całym wschodzie, południu i w centrum do około 2-5 cm. Widać również mrozy do -13/-7 stopni na wschodzie, południu i w centrum. Na zachodzie dużo cieplej- około -3/+2 stopni w ciągu dnia i do -7/-4 nocami.

spot_img

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x