W czwartek napłynie do Polsko arktyczne powietrze [POGODA]

Danko Gulden
spot_imgspot_img
Danko Gulden
spot_imgspot_img
AtriGran Osadkowski

W nocy z środy na czwartek bardzo dużo pogodnego nieba. Poranek więcej chmur przyniesie na wybrzeżu i Żuławach i tu może przelotnie padać deszcz. Na termometrach od 5 stopni na południu Pomorza oraz na Podhalu do 7-9 stopni nad resztą częścią kraju. Najcieplej na wybrzeżu- tu do 12-14 stopni.

W ciągu dnia na Podlasiu, Warmii, Mazurach, Kujawach, Pomorzu Gdańskim oraz na zachodzie, północy, centrum Mazowsza popada niewielki przelotny deszcz do 1-3 mm. Popada na obszarze około 30%. Na zachodzie, wschodzie, południu i w centrum padać nie powinno, ale chmur może być dość dużo szczególnie w godzinach południowych. Niewielkie ocieplenie czeka nas od niedzieli.

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Łukasz Sieligowski
Łukasz Sieligowski

Specjalizuje się w prognozowaniu pogody oraz analizie zjawisk meteorologicznych i klimatycznych, ze szczególnym uwzględnieniem ich wpływu na rolnictwo. Na łamach Agro Profil przygotowuje krótko- i długoterminowe prognozy pogody, a także materiały dotyczące suszy, zmian klimatu, opadów, temperatur i ekstremalnych zjawisk pogodowych istotnych dla produkcji rolniczej.

Doświadczenie zdobywał m.in. w Telewizji Polskiej, gdzie zajmował się popularyzowaniem wiedzy z zakresu meteorologii, hydrologii i astronomii. Jego zadaniem było przekładanie często złożonych zjawisk i danych na przystępny język – zarówno przed kamerą, jak i w publikacjach internetowych.

W swoich materiałach łączy obserwację bieżącej sytuacji pogodowej z analizą jej konsekwencji dla upraw, środowiska naturalnego i polskiego rolnictwa.

Napisz komentarz

5 2 głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najwięcej głosów

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img
spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników