środa, 29 maja, 2024
spot_imgspot_img

Sobotni poranek miejscami przyniesie przymrozki [POGODA]

spot_img

Noc zapowiada się pogodna, w wielu miejscach bezchmurna i bezwietrzna. Oznacza to duży spadek temperatury. W sobotę o świcie w dolinach na Podlasiu, Lubelskim, Mazowszu, Mazurach, Warmii, Kaszubach zobaczymy około 1-2 stopni, zaś przy gruncie od -3 do -1 stopnia. W większości wsi na wschodzie oraz od Kaszub po Podlasie od 2-3 do 3-4 stopni.

W centrum i na południu kraju od 2-3 stopni w dolinach do 5-7 stopni na wzniesieniach. Najcieplej na zachodzie- tu około 7-10 stopni, zaś w dolinach około 5 stopni. Tak zimny poranek oznacza obfitą rosę oraz lokalne mgły w dolinach rzek, rozlewisk, bagien oraz wokół zbiorników wodnych.

W ciągu dnia zachmurzy się na Podkarpaciu, Roztoczu i wschodzie Małopolski- w Bieszczadach cały dzień zapowiada się pochmurno. Na termometrach od 15 ststopni w Bieszczadach do 17 stopni w Suwałkach, 18-20 stopni na północy do 22-23 stopni na zachodzie kraju. Wiatr na zachodzie powieje silniej ze wschodu w porywach do 35-40 km/h. Nad resztą kraju wiatr umiarkowany ze wschodu- do 25 km/h.

Napisz komentarz

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x