piątek, 24 maja, 2024
spot_imgspot_img

Silny wiatr, cofka i dużo opadów [POGODA]

spot_img

Po śnieżycach w centrum kraju wieczorem opady mają zanikać i jeśli coś popada w nocy to słaba mżawka. Na południu i wschodzie przez całą noc możliwe słabe opady śniegu- krajobrazy na chwilę się zabielą by w nocy śnieg ponownie stopniał Na zachodzie i północy noc pochmurna i sucha- dopiero nad ranem- około 4-6 rano zacznie padać deszcz. Temperatura w nocy na poziomie 1-3 stopni. Wiatr silny w porywach do 70 km/h z zachodu i północnego zachodu.

Do południa padać ma na południu, wschodzie i w centrum kraju-deszcz. Na północy po rannych opadach niebo zacznie się stopniowo przecierać a opady zanikać. Około południa od Łeby po Szczecin, Gorzów pojawi się sporo słońca i bez opadów. Cały dzień padać ma na południu i wschodzie- opad ciągły. Po południu na wschód od Wisły pojawią się przelotne, intensywne opady śniegu- temperatura zacznie spadać poniżej 0 i znów może się zabielić. Największa suma opadów na północy na poziomie 10-13 mm pojawi się od Olecka po Kętrzyn, Bezledy, Frombork. Na południu kraju 15 mm wody spadnie w rejonie Bieszczad i Roztocza.

Wiatr w ciągu dnia silny w porywach do 65 km/h. Wieczorem osłabnie. W związku z wiatrem północno-zachodnim w Zatoce Gdańskiej wzrośnie poziom Morza i na Żuławach pojawi się cofka.

Napisz komentarz

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Aneta
Aneta
2 lat temu

Spoko

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

1
0
Would love your thoughts, please comment.x