Poniedziałek będzie bardzo ciepłym dniem [POGODA]

Danko Gulden
Danko Gulden
spot_imgspot_img
AtriGran Osadkowski

Zapanowała bardzo ciepła pogoda jak na październik. Przez najbliższy tydzień będzie wyjątkowo ciepło. Najbliższej nocy na termometrach około 8-10 stopni Celsjusza. Przeważnie niebo będzie pogodne. Nad ranem na froncie niewielki opad do 1-2 mm może wystąpić na Ziemi Lubuskiej i w Wielkopolsce.

W południe na zachodzie niebo stanie się bezchmurne a opad przesunie się do Kujaw, Ziemi Łódzkiej i do wieczora dotrze do Mazowsza, Lubelskiego i Podlasia. Nad resztą kraju zachmurzenie umiarkowane i sucho. Dopiero wieczorem i w nocy nowy front pojawi się od Wrocławia po Opole, Kraków i nocą przyniesie opady także na wschodzie kraju. Wiatr powieje umiarkowanie do 35 km/h.

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Łukasz Sieligowski
Łukasz Sieligowski

Specjalizuje się w prognozowaniu pogody oraz analizie zjawisk meteorologicznych i klimatycznych, ze szczególnym uwzględnieniem ich wpływu na rolnictwo. Na łamach Agro Profil przygotowuje krótko- i długoterminowe prognozy pogody, a także materiały dotyczące suszy, zmian klimatu, opadów, temperatur i ekstremalnych zjawisk pogodowych istotnych dla produkcji rolniczej.

Doświadczenie zdobywał m.in. w Telewizji Polskiej, gdzie zajmował się popularyzowaniem wiedzy z zakresu meteorologii, hydrologii i astronomii. Jego zadaniem było przekładanie często złożonych zjawisk i danych na przystępny język – zarówno przed kamerą, jak i w publikacjach internetowych.

W swoich materiałach łączy obserwację bieżącej sytuacji pogodowej z analizą jej konsekwencji dla upraw, środowiska naturalnego i polskiego rolnictwa.

Napisz komentarz

0 0 głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najwięcej głosów

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img
spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników