niedziela, 14 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

Amazone Precea – Precyzyjny siew w każdych warunkach

spot_img

Firma AMAZONE w ramach ogólnoeuropejskiego Precea Performance Tour mogła zaprezentować różnorodny zakres zastosowań nowego siewnika punktowego AMAZONE Precea. Pokazy odbyły się w sumie w 13 krajach, gdzie rolnicy mogli obserwować sprzęt podczas pracy. Dzięki przeprowadzeniu pokazów w wielu gospodarstwach firma AMAZONE chciała pokazać, że ich siewnik świetnie sobie radzi w wielu gospodarstwach, gdzie stosowane są różnego rodzaju uprawy. Doświadczenia rolników oraz usługodawców zostały uwiecznione w krótkich filmach, by móc dzielić się wrażeniami z innymi.

Praca w każdych warunkach

Siewnik Precea bardzo dobrze poradził sobie z wyzwaniami w gospodarstwach demonstracyjnych. Różne uprawy, specyficzne warunki glebowe oraz klimatyczne nie stanowiły problemu dla siewnika AMAZONE Precea. Gama maszyn rozciąga sie od czterorzędowego siewnika o szerokości roboczej wynoszącej 3m, aż do dwunastorzędowego o szerokości roboczej 6 m. Ważnym aspektem ułatwiającym prace siewnikiem Precea jest beznarzędziowe przezbrajanie maszyny na wysiew innych upraw. Dzięki temu rolnik może zaoszczędzić sporo czasu. Swobodne przesuwanie sekcji wysiewających, pozwala na łatwą i szybką zmianę rozstawu rzędów.

Siewnik Precea pozwala na wysiew precyzyjny przy prędkościach sięgających nawet 15km/h. Mimo dużej prędkości pracy, każde ziarno umieszczane jest w glebie z największą dokładnością. Wiele opcji wyposażenia znacznie ułatwia pracę operatorowi i zapewnia wysoką jakość pracy w każdych warunkach. Regulacja nacisku redlic SmartForce jest w pełni automatyczna i sama dostosowuje głębokość siewu do panujących na polu warunków. Automatyczna regulacja SmartControl steruje zagarniaczami i dzięki temu zapobiega błędom w obsadzie.

Istnieje również opcja gdzie można połączyć siewnik Precea wraz z broną wirnikową lub broną talerzową CombiDisc poprzez system szybkiego łączenia QuickLink. Dzięki temu za jednym przejazdem można uzyskać doskonałą uprawę i siew. Siewnik Precea o szerokości 6 metrów wraz z dodatkowo montowanym zbiornikiem z przodu FTender pozwala na osiągnięcie maksymalnej wydajności.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.precea.net/en

Źródło: Informacja Prasowa

Filip Michalski
Filip Michalski
Od najmłodszych lat pasjonuję się rolnictwem i techniką z nim związaną a w szczególności tą z ubiegłego wieku. Każdy zabytkowy traktor, kombajn czy inna maszyna to dla mnie kawałek historii rolnictwa, który nieustannie fascynuje i inspiruje.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x