środa, 24 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

Od wschodu zacznie płynąć chłodne powietrze [POGODA]

spot_img

W nocy na wschód kraju napłynie zimne i suche powietrze znad Ukrainy i Białorusi- w jego wyniku o poranku mróz do -6/-3 stopni. Im dalej na zachód tym cieplej i nawet przy gruncie nie będzie przymrozku. Noc z dużą ilością chmur upłynie na Kujawach, Pomorzu oraz na północy i w centrum Wielkopolski.

Czwartek z umiarkowanym zachmurzeniem do południa na północy kraju, ale i tam po południu dominować ma już słońce. Na pozostałym obszarze bezchmurne niebo. W ciągu dnia utrzyma się podział na zimny wschód oraz na ciepły zachód i według prognoz taki stan utrzyma się przez kilka dni. Dodatkowo w piątek na północny zachód wkroczy front i miejscami pokropi, w sobotę miejscami od Warmii po Pomorze, a być może i centrum kraju nawet lekko do 1-2 mm popada.

Miejmy nadzieję, że prognozy wieszczące zmianę pogody pod koniec marca się sprawdzą i w całym kraju spadnie większa ilość deszczu. Na szczęście do tego czasu wiatry mają być słabe i głównie z kierunku wschodniego, dzięki czemu na polach w najbliższym czasie nie przewiduje się zamieci piaskowych i erozji wietrznej gleby.

Napisz komentarz

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x