środa, 29 maja, 2024
spot_imgspot_img

Od poniedziałku na zachodzie Polski ochłodzi się względem poprzednich dni [POGODA]

spot_img

Przed nami tydzień z dużymi skrajnościami w pogodzie. W większości kraju przez cały tydzień powieje wiatr ze wschodu i południowego wschodu. Wiatr z tego kierunku trafiając na Bieszczady i Tatry może wywołać wiatr halny. A to oznacza, że kiedy północ Polski doświadczy całodobowego mrozu to na południu nadal będzie cieplej, lokalnie w działaniu wiatru halnego bardzo ciepło- pod 4-8 stopni.

Wiatr na zachodzie Polski nasili się już dziś w nocy. Nad resztą kraju wiatr słaby; na Podlasiu bezwietrznie. Na termometrach od -2 do 0 stopni.

W ciągu dnia na zachodzie powieje do 35-40 km/h z południowego wschodu. Na południu, północy i w centrum powieje do 20-30 km/h. Jedynie na Podlasiu ma być bezwietrznie. Na południu i w centrum z racji wiatru pojawi się sporo rozpogodzeń. Na zachodzie względem ostatnich dni zrobi się dużo chłodniej. Odczuwalna temperatura będzie na minusie. Według obecnych prognoz pod koniec tygodnia mróz do -5/-2 stopni w ciągu dnia zapanuje na Podlasiu, Warmii, Mazurach, Kaszubach. Około -2/0 stopni ma być na Mazowszu, Kujawach, Pomorzu Gdańskim. Około 0 stopni w Lubelskim, Łódzkim, Wielkopolskim i na Pomorzu Zachodnim.

Im bliżej województw południowych tym większa szansa na oddziaływanie wiatru halnego. Co ważne w tym tygodniu w naszym kraju w wyniku wiatru nastąpi znaczne parowanie z powierzchni gleby. Niestety póki co w wyniku ogromnego wyżu nad Azją opadów nie widać.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x