sobota, 24 lutego, 2024

O poranku odnotujemy od -2 stopni w Wejherowie do +4 stopni Celsjusza w Opolu, Wrocławiu i Legnicy [POGODA]

spot_img

Przed mieszkańcami północnej Polski- na północ od Białegostoku, Mławy, Torunia, Nakła, Piły, Szczecina dość suche dni- jeśli coś popada do soboty to maksymalnie 1-1,5 mm. Nad resztą kraju chmury i częste opady mżawki, przelotnego deszczu.

Najbliższa noc rozpogodzenia przyniesie na Kaszubach a szczególnie w pasie od Słupska po Lębork, Wejherowo, Kościerzynę gdzie nad ranem chwyci 1/2 stopniowy przymrozek. Około 0 stopni pokażą termometry na Lubelszczyźnie i Suwalszczyźnie. Nad resztą kraju pochmurno z opadami mżawki. Temperatura oscylować ma od 2 stopni w centrum do 4 stopni na zachodzie i południu Polski.

W środę do południowej Polski powróci bezwietrzna pogoda. Nad resztą Polski powieje umiarkowany wiatr ze wschodu. Deszcz padać ma głównie po południu od Lublina po Roztocze, Podkarpacie, Świętokrzyskie oraz od zachodniej Wielkopolski po Dolny Śląsk. W centrum i na zachodzie kraju możliwe przelotne opady mżawki. Na północy dużo chmur ale od Kołobrzegu po Białogard, Miastko, Ustkę, Lębork, Kościerzynę, Gdańsk może chwilami pokazać się słonce.

Na termometrach w godzinach południowych zobaczymy dokładnie od 0 stopni Celsjusza w Wejherowie i Sejnach poprzez 1-2 stopnie na Kaszubach, Warmii, Mazurach, Podlasiu; 2-3 stopnie w Lubelskim oraz w centrum do 3-4 stopni na południu i zachodzie. Najcieplej do 5-6 stopni na termometrach będzie od okolic Opola po Wrocław, Zgorzelec. Sumy opadów na zachodzie, południu i wschodzie kraju oscylować będą w granicach 3-7 mm zaś w centrum można oczekiwać 1-3 mm deszczu.

spot_img

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x