piątek, 14 czerwca, 2024
spot_img

Na wschodzie w poniedziałek miejscami spadnie 1-2 mm deszczu [POGODA]

spot_img

Do Polski zbliża się ochłodzenie a w raz z nim wzrośnie szansa na opady, które mogą objąć nieco większy obszar na zachodzie, północy i w centrum niż ostatnio.

Poniedziałek będzie jeszcze bardzo wietrznym dniem. Na wschodzie Mazowsza może wiać do nawet 55-60 km/h Nad resztą kraju do 40-50 km/h. Będzie to wiatr zimny zwłaszcza, że nad ranem zanotujemy od 6 stopni na Kaszubach do 9-11 stopni nad resztą kraju. Im bliżej wieczora tym więcej chmur na wschodzie, które będą wędrować stopniowo na zachód kraju- do zachodu słońca dotrą do centrum.

Niestety na tych chmurach na wschodzie kraju zaledwie pokropi- do 1-2 mm. Kolejne dni to codzienne szanse na opady deszczu- jest spora nadzieja, że w tym tygodniu u każdego spadnie chociaż kilkuminutowy deszcz. Mimo wszystko będzie to kropla w morzu potrzeb bowiem opady, które mogą uratować jeszcze część upraw największe znów będą tam, gdzie są niepotrzebne czyli na południu, południowym wschodzie kraju.

Dzięki ochłodzeniu z dużą ilością chmur warstwowych burze jeśli gdzieś się wyklują na niebie będą słabe albo nie będą występować wcale. W środku tygodnia osłabną również wiatry a powietrze stanie się bardziej wilgotne, duszne i parne i to pomimo temperatur w pobliżu 15-23 stopni.

Mapy opadów będą rysowane i publikowane w tym tygodniu codziennie przed 7:00 rano

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x