środa, 29 maja, 2024
spot_imgspot_img

Kolejna noc w całym kraju z temperaturą dodatnią [POGODA]

spot_img

Z wyjątkiem północnej części Chin i Syberii zima na całej północnej półkuli zapisuje się bardzo ciepło. Cieplej niż u nas jest w Ameryce Północnej, gdzie na przykład w Stanach Zjednoczonych nie ma pokrywy śnieżnej, która zasiliła by rzeki na wiosnę. Co więcej jest tak ciepło, że w większości kraju powoli rozpoczyna się sezon wegetacyjny.

U nas noc z temperaturą od 1 do 3 stopni na plusie. Będzie pochmurno i miejscami na południu popada mżawka. Wiatr na zachodzie słaby. Nad resztą kraju silniejszy z północnego zachodu w porywach do 40 km/h.

W ciągu dnia na zachodzie Polski niemal bezwietrznie. Nad resztą kraju wiatr umiarkowany z północnego zachodu. O ile przed południem w całym kraju występować ma całkowite zachmurzenie to w południe i po południu na Podlasiu a być może i na wschodzie Mazur pojawi się sporo słońca. Pogodne niebo przybędzie od Białorusi więc to na granicy rozpogodzi się najwcześniej. Przejaśnienia pojawią się również na południu Dolnego Śląska i Opolszczyzny.

W kolejnych dniach ocieplenie. W środę temperatura na południu kraju wzrośnie do nawet 10 stopni powyżej zera. Osłabną też wiatry. Silne wiatry wrócą od piątku wraz z opadami.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x