piątek, 24 maja, 2024
spot_imgspot_img

Do Polski wróci całodobowy mróz [POGODA]

spot_img

Do Polski płynie juz mroźne powietrze ze wschodu. Jeśli taka sytuacja potrwała by przynajmniej tydzień to mielibyśmy dwucyfrowy mróz. Jednakże powietrze znad Rosji płynąć ma aż dwie doby, po czym w górach pojawi się wiatr halny przynosząc ocieplenie.

Noc pochmurna w całym kraju. W piątek o poranku zobaczymy od -8 stopni na południu Podkarpacia i Małopolski do -6 stopni w rejonie Sejn i Gołdapi, -4/-3 stopni na wschodzie kraju, poprzez -2 stopnie w centrum, na południu i północy do -1/0 stopni na zachodzie kraju.

W ciągu dnia na Podlasiu, Warmii, Mazurach, Kaszubach są szanse na krótkie chwilę ze słońcem. Dziury w chmurach na północy i wschodzie Podlasia po zmroku przyniosą krótki bo godzinny ale znaczny spadek temperatury do -8 stopni Celsjusza.

Nad resztą kraju pochmurno bez szans na przejaśnienia. Będzie również wietrznie i mroźno. Jedynie wzdłuż Odry oraz na zachodzie i północy Pomorza na kilka godzin temperatura przekroczy 0 stopni Celsjusza, ale i tam po godzinie 15/00 słupki rtęci spadną do -3/-1 stopnia.

W weekend zmiany. Na południu kraju- Bieszczady, Sudety pojawi się wiatr halny i w szczególności Opolskie, Dolny Śląsk oraz południe, zachód i centrum Podkarpacia poczuje nawet 7-10 stopni Celsjusza.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x