środa, 7 czerwca, 2023

Deszcz w środę spadnie w rejonie Suwałk oraz Chojnic [POGODA]

Noc z wtorku na środę zimna. W rejonie Piotrkowa, Łodzi, Kielc, Radomska, Kozienic może być zaledwie 4-6 stopni. Od 6 do 8 stopni na wschodzie, południu kraju do 8-10 stopni na zachodzie- być może także tyle stopni zobaczymy w pasie od Suwałk po Kaszuby. Z wieczora pokropić może na Białowieży, Siemiatyczach- potem w całym kraju sucho z umiarkowanym zachmurzeniem.

Przed południem na Kaszubach pojawią się przelotne opady, które około południa, popołudnia sięgną Grudziądza, Świecia i do wieczora dotrą w rejon Mławy, Golubia, Lidzbarka. Kolejna strefa z opadami pojawi się od Suwałk po Różanystok- tu może zagrzmieć. Na pozostałym obszarze północy po południu może miejscami pokropić, ale bez znaczących opadów. Południe, wschód, zachód, centrum kraju skąpane w słońcu i sucho. Wiatr osłabnie- powieje do maksymalnie 35-40 km/h w samym środku dnia, zaś wieczorami i o poranku powieje do 10-20 km/h.

W czwartek burzowo na krańcach południa Polski- wieczorem burze sięgną Sandomierza i w piątek przeniosą się na okolice Lublina, Chełma, Zamościa. W sobotę sucho w całym kraju zaś w niedzielę być może miejscami zagrzmi na południu i zachodzie. Nocą z niedzieli na poniedziałek front przemknie przez Polskę- jednak nie wiadomo jak będzie to wyglądać z opadami. Noce rześkie z dużą rosa- temperatury na poziomie 5-11 stopni. Cieplej w Boże Ciało na południu i w weekend w całym kraju kiedy zbliży się temperatura do 25 stopni na północy, 28 w centrum i na południu do 29-32 stopni na zachodzie Polski.

Napisz komentarz

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Aneta
Aneta
11 miesięcy temu

Oki

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

1
0
Would love your thoughts, please comment.x