wtorek, 23 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

[POGODA] Czy czeka nas kilkudniowe ocieplenie?

spot_img

Po zimnej nocy z temperaturami na poziomie od 3 do 7 stopni na wschodzie, południu i w centrum  w ciągu dnia pojawi się duża dawka słońca. Na zachodzie i północy w nocy sporo chmur z których spadnie symboliczny deszcz, jednakże popada niemal wszędzie bo aż na 95% obszaru. Dzięki zachmurzeniu temperatura nie spadnie poniżej 9/11 stopni.

W ciągu dnia i na zachodzie kraju niebo zacznie się rozpogadzać i pojawi się słońca a deszcz jeśli popada to słabo i przelotnie na północy i południowym zachodzie kraju w szczególności na Dolnym Śląsku.

Będzie to pierwszy dzień ocieplenia w ciągu dnia. W najcieplejszym momencie dnia słupki rtęci wskażą jedynie 12/15 stopni na północy kraju, 16 stopni na wschodzie i w centrum do 18/19 stopni na zachodzie i południu Polski.

W kolejnych dniach ociepli się do nawet ponad 20 stopni ale jedynie na południu. Na północy w tym na Kaszubach nie widać popołudnia kiedy temperatura miała by przekroczyć 16 stopni. Mało tego po weekendzie w wielu regionach w najcieplejszym momencie dnia będzie zaledwie 8/13 stopni.

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x