piątek, 14 czerwca, 2024
spot_img

Podsumowanie naborów PROW

spot_img

Pozarolnicza działalność i przekazywanie gospodarstw

29 października 2019 roku, zakończyły się dwa premiowe nabory finansowane z budżetu Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020. Nabory dotyczyły: Poddziałania 6.2 „Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich” oraz Poddziałania 6.5 „Płatności na rzecz rolników kwalifikujących się do systemu dla małych gospodarstw, którzy trwale przekazali swoje gospodarstwo innemu rolnikowi”.

 

Ponad 3 tysiące i… 20 wniosków

Jak podaje Biuro Prasowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, według stanu na dzień 29.10.2019 w naborze za 2019 r w ramach: Poddziałania 6.2 „Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczejdziałalności gospodarczej na obszarach wiejskich” do Agencji wpłynęło ponad 3 tys. wniosków.

Natomiast, w ramach naboru, w związku z Poddziałaniem 6.5 „Płatności na rzecz rolników kwalifikujących się do systemu dla małych gospodarstw, którzy trwale przekazali swoje gospodarstwo innemu rolnikowi” na dzień 27.10.2019r., do ARiMR, wpłynęło ponad 20 wniosków o przyznanie pomocy.

Przy czym Agencja zaznacza, że liczby te mogą ulec zmianie, a to z uwagi na możliwość przekazywania wniosków drogą pocztową.

Obecnie nie jest też możliwe określenie ogólnych kwot, na które opiewają złożone wnioski, ponieważ ich wielkości zależą od planowanych do utworzenia miejsc pracy (w ramach Poddziałania 6.2) oraz kwoty przyznanych dopłat bezpośrednich (dotyczy Poddziałania 6.5) co będzie weryfikowane podczas obsługi poszczególnych wniosków.

Więcej informacji o specyfice zakończonych naborów znaleźć można na stronie internetowej Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Tekst przygotował: Robert Gorczyński
Źródło: Biuro Prasowe ARiMR, MRiRW

Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników