wtorek, 27 lutego, 2024

CLAAS rozpoczyna współpracę ze startupem E-FARM.COM

spot_img

CLAAS rozpoczyna współpracę z internetową platformą sprzedaży maszyn używanych E-FARM.COM. Zlokalizowany w Hamburgu startup odpowiada za kompletny proces wprowadzania do obrotu używanych maszyn rolniczych.

Zachowanie dynamiki jako istotny element współpracy

E-FARM.COM na swojej platformie internetowej pośredniczy w sprzedaży używanych maszyn rolniczych, zarządzając kompletnym łańcuchem procesów w przejrzysty i skuteczny sposób – od doradzania klientowi poprzez zakup, aż po transport i dostawę. Klienci i sprzedający korzystają na uproszczonych procedurach, które wykraczają poza granice państw.

Dzięki tej współpracy firma CLAAS w przyszłości umożliwi sprzedawcom otwarcie się na nowe rynki i grupy klientów oraz profesjonalizację i przyspieszenie procesu sprzedaży przy wsparciu technologicznym. Stworzy to nowe, niezależne od marki możliwości rynkowe dla sektora maszyn rolniczych.

Świadomie zdecydowaliśmy się na udział mniejszościowy, aby utrzymać ducha i dynamikę młodego startupu. W przyszłości chcemy dalej inwestować w innowacyjne pomysły z zakresu technologii rolniczych i budować portfolio startupumówi Thomas Böck, dyrektor generalny CLAAS.

 

Kompetentny partner w dziedzinie maszyn używanych

CLAAS od lat angażuje się w profesjonalne pośrednictwo w sprzedaży używanych maszyn rolniczych. W Polsce od 2017 roku funkcjonuje Centrum Maszyn Używanych CLAAS. Jest to wyjście naprzeciw potrzeb rolników, którzy nie zawsze chcą posiadać nową maszynę. Dzięki bogatej ofercie, klient może skorzystać z oferty kombajnu zbożowego, sieczkarni polowej, ciągnika, ładowarki teleskopowej czy też prasy. Wszystko przy wsparciu 8 ekspertów, którzy pracują na miejscu i pomogą znaleźć maszynę dopasowaną do oczekiwań klienta.

Jak wygląda proces zakupu używanej maszyny od rolnika?

Od dealerów CLAAS otrzymujemy zdjęcia maszyny, którą użytkował klient oraz pełen zapis dokumentacji technicznej. Na jej podstawie podejmujemy decyzję o jej zakupie poprzez dealera. W dalszej kolejności maszyna jest poddawana gruntownemu przeglądowi oraz ewentualnej naprawie. Klient zawsze ma pewność, że otrzymuje sprawny sprzęt zgodny ze stanem licznikamówi Dariusz Pietluszenko, kierownik CMU CLAAS.

Oferta obejmuje sprzedaż maszyn z wypożyczalni oraz oddawanie starych maszyn w rozliczeniu. Dodatkowo CLAAS w swoich centrach maszyn używanych oferuje również maszyny rolnicze innych producentów. Współpraca na równych zasadach z partnerami handlowymi CLAAS zawsze stanowiła istotny czynnik do osiągnięcia sukcesu marki.

spot_img
Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników