czwartek, 18 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

Podpalili gospodarstwo w odpowiedzi na protesty rolników? „Zatrzymajcie blokadę, bo inaczej wszystko spłonie”

spot_img

Od początku stycznia w niemieckiej Saksonii trwają intensywne protesty rolników, którzy wyrażają swoje niezadowolenie względem unijnej, jak i krajowej polityki. Jak informuje portal TAG24, sytuacja nabrała dramatycznego obrotu w gospodarstwie rolnym przy Obere Hauptstrasse w Oelsnitz, gdzie doszło do pożaru traktora. Policja wnioskuje, że mógł być to akt wandalizmu skierowany przeciwko protestującym rolnikom.

Motywem są obecne protesty rolników?

Około godziny 2:45 straż pożarna otrzymała wezwanie dotyczące pożaru stodoły, jednak szybko okazało się, że płonie traktor zaparkowany pomiędzy dwoma innymi pojazdami rolniczymi. Pożar zagrażał również zaparkowanemu samochodowi. Na fasadzie gospodarstwa namalowano sugestywny napis: „Zatrzymajcie blokadę, bo inaczej wszystko spłonie.” To zdanie, zdaniem policji, może wskazywać na to, że pożar mógł być akt wandalizmu skierowany przeciwko protestującym rolnikom.

Straż pożarna musiała zmierzyć się z trudnościami podczas akcji gaśniczej, gdyż pożar szybko się rozprzestrzenił, obejmując ciągnik siodłowy oraz przyczepę do gnojowicy. Eksplodujące opony dodatkowo utrudniły działania ratownicze.

Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń, ale straty materialne są na razie trudne do oszacowania. W akcji gaśniczej uczestniczyło 85 strażaków. Dochodzenie w sprawie podpaleń, szkód materialnych i zakłócania spokoju publicznego już się rozpoczęło, a policja apeluje o pomoc świadków, którzy mogą udzielić informacji na temat wydarzeń w nocy z soboty na niedzielę.

źródło: TAG24

Napisz komentarz

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x