środa, 24 lipca, 2024
spot_img

Pierwszy przypadek ASF w Wielkopolsce!

spot_img

W próbkach pobranych z dzika znalezionego w piątek 29 listopada 2019 r. w okolicach Kębłowa (powiat Wolsztyński) wykryto wirusa wywołującego afrykański pomór świń. By zyskać całkowitą pewność poznańskie laboratorium przesłało próbki do laboratorium w Puławach.  

Sztab kryzysowy u Wojewody

Dziś, o godz. 8.00 u Wojewody Wielkopolskiego zbiera się sztab kryzysowy. Nie wyklucza się zmiany przebiegu obowiązujących stref zagrożenia i adekwatnych działań w tej sprawie. Jeszcze dziś spodziewany jest również oficjalny komunikat Wojewody i sztabu.
O rozwoju sytuacji informować będziemy na bieżąco.

 

Aktualizacja:

Informacja o ASF w Wielkopolsce potwierdza się

Krzysztof Grabowski Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego, za pośrednictwem Twittera  przekazał opinii publicznej następującą informację: „Niestety, właśnie wróciłem z Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, którego jestem członkiem i potwierdzają się informację o tym że w Wielkopolsce u padłego dzika stwierdzono chorobę ASF”.

Tekst: Robert Gorczyński
Źródło: fb.wolsztyn112/FB Krzysztof Grabowski

 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników