czwartek, 25 lipca, 2024
spot_img

Zapowiedź zmian w KOWR

spot_img

W poniedziałek 2 grudnia 2019 r. Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski, powołał Marcina Wrońskiego na stanowisko czwartego zastępcy Dyrektora Generalnego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Grzegorza Pięty.

Nowe plany i zadania

Wiele też wskazuje na to, że nowo powołany Zastępca Dyrektora, podobnie jak pozostali członkowie kierownictwa i pracownicy KOWR, będą mieli dużo nowych zadań do wykonania.  Wynika to min. ze słów Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jana Krzysztofa Ardanowskiego, który prezentując plany resortu na najbliższe lata podczas niedawnego posiedzenia sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, jasno dał do zrozumienia, że KOWR ma się wykazać realną pomocą dla rolników. Zdaniem Ministra, instytucja ta winna zająć się wspieraniem rolnictwa, tworzeniem pomocy na rynkach, eksportem, wsparciem dla firm przetwórczych, a także poszukiwaniem i testowaniem nowych rozwiązań w podlegających KOWR gospodarstwach. Minister Ardanowski stwierdził też, że zadaniem podległych  jego resortowi instytucji, będzie poszukiwanie i weryfikacja skuteczności światowych rozwiązań organizacyjnych i technologicznych.
Dodajmy, że o potrzebie i planach głębokich zmian w KOWR, a także w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski, mówił także podczas poniedziałkowego (2 grudnia 2019 r.), II Posiedzenia Krajowej Rady Izb Rolniczych VI kadencji w Parzniewie.
Przypomnijmy, że Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa powstał 1 września 2017 roku na bazie zlikwidowanych Agencji Nieruchomości Rolnych (ANR) i Agencji Rynku Rolnego (ARR).

Zastępcy Dyrektora KOWR 

Nowo powołany Zastępca Dyrektora Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Marcin Wroński jest absolwentem Akademii Rolniczej w Poznaniu i Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Obecnie jest też radnym Rady Miejskiej Inowrocławia (PiS – Porozumienie). Wcześniej zarządzał firmami prywatnymi i jednostkami administracji publicznej. Był też min. zastępcą prezesa Agencji Rynku Rolnego w Warszawie i Wojewódzkim Inspektorem Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Bydgoszczy. Może się również poszczycić autorstwem publikacji, ekspertyz i analiz z zakresu polityki rolnej. Nowy zastępca szefa KOWR jest również członkiem Kujawsko-Pomorskiego Zespołu Porejestrowego Doświadczalnictwa Odmianowego i Zespołu Doradczego ds. Wsi i Rolnictwa w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy.
Pozostali zastępcy dyrektora generalnego KOWR to: Wojciech Kędzia, Małgorzata Gośniowska-Kola oraz Jan Białkowski.

Tekst: Robert Gorczyński
Źródło: www.gov.pl
Foto: PAP

 

Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników