niedziela, 1 sierpnia, 2021

Pandemiczny rok okazał się łaskawy dla branży mleczarskiej

-REKLAMA-spot_img

Przychody z dział operacyjnego wzrosły o 1.8% do 35,5 mld zł. Wartość eksportu wzrosła o 7,2% do 6 mld zł. Również wskaźniki rentowności poszybowały w górę.  Spadła natomiast ilość zakładów mleczarskich i spółdzielni. Pomimo tego dobre wiadomości  płyną z zagranicy. Rośnie eksport polskich produktów mlecznych do Chin, a polskie mleko staje się rozpoznawalną marką dla chińskich importerów i konsumentów

Ceny na krajowym rynku mleka

Według danych Zintegrowanego Systemu Rolniczej Informacji Rynkowej MRiRW w dniach 18.04-25.04.2021 r  masło w blokach zbywano przeciętnie po  17,76 zł/kg, o 0,5% taniej niż w poprzednim notowaniu. Masło konfekcjonowane sprzedawano po 18,23 zł/kg , o 1,1 % drożej niż w ubiegłym tygodniu. 

Cena zbytu OMP (odtłuszczone mleko w proszku) wyniosła 10,82 zł/kg i była o 0,3% niższa w porównaniu do zeszłego raportu. Za pełne mleko w proszku uzyskiwano 13,98 zł/kg, o 4,5% więcej niż w ostatnim tygodniu.

Obecnie mamy do czynienia ze stabilną ceną mleka w skupie na poziomie około 1,47 w zależności od zakładu skupującego oraz cennika. W tabelach poniżej zostały przedstawione ceny produktów mleczarskich jakie kształtowały się w kraju.

1.Produkty mleczarskie płynne

2. Produkty mleczarskie stałe

3. Sery i twarogi

źródło: Biuletyn „Rynek mleka” Ministerstwo Rolnictwa I Rozwoju Wsi. Zintegrowany system rolniczej informacji rynkowej 
kowr.gov.pl
pfhb.pl

-REKLAMA-spot_img

Napisz komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Podobne artykuły

Śledź nas

22,896FaniLubię
532ObserwującyObserwuj
7,990SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły