wtorek, 16 lipca, 2024
spot_img

Za tydzień nawet 27 stopni. Do Polski zmierza lato [POGODA]

spot_img

W nocy płynąć ma do nas jeszcze dość chłodne powietrze z zachodu, co w połączeniu z rozpogodzeniami wywoła silne spadki temperatury. O poranku w większości kraju będzie od 0 do 2 stopni ciepła. Lokalnie w rejonie Kielc, Krakowa i Piły może być -1 stopień. Niemal wszędzie przy gruncie chwyci przymrozek na około jedną godzinę.

W ciągu dnia zacznie płynąć ciepłe powietrze z południa. W Małopolsce lokalnie nawet 19 stopni ciepła. Wiatr znów się nasili, a to za sprawą chłodnego frontu, który po południu przyniesie deszcz do 1-5 mm na zachodzie i północy. O zmroku opady dotrą do centrum, zaś w nocy powędrują na wschód. Nadal w innych regionach z wtorku na środę może przelotnie padać, a może i nawet zagrzmi.

Do soboty od czasu do czasu popada przelotny deszcz, lub trafi się burza. Temperatury w dzień od 12 do 18 stopni, zaś nocami od 2 do 6 stopni. Jedynie noc z wtorku na środę w wielu regionach wschodniej, południowej i centralnej części kraju przyniesie nie mniej niż 10 stopni.

W niedzielę momentalnie zrobi się letnio. Tempertaura wszędzie przekroczy 20 stopni. Za tydzień w poniedziałek na południu już nawet 27/28 stopni. Być może później nastaną nawet upały i lato rozkręci się na dobre.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Aneta
Aneta
3 lat temu

😀

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

1
0
Would love your thoughts, please comment.x