niedziela, 26 maja, 2024
spot_imgspot_img

Ostatnie Pożegnanie Prezesa Agrofirmy Mariana Ilnickiego

spot_img

Z wielkim smutkiem przekazujemy informację o śmierci Ś.P.  Mariana Ilnickiego, założyciela i długoletniego Prezesa Spółdzielczej Agrofirmy Witkowo.

Twórca nowoczesnego gospodarstwa

W pożegnalnej nocie Zarząd Spółdzielczej Agrofirmy Witkowo podkreśla, że Ś.P. Marian Ilnicki całe swoje życie poświęcił rolnictwu, polskiej wsi i Spółdzielczej Agrofirmie Witkowo. Współpracownicy Zmarłego z szacunkiem wspominają tez Jego niezwykłe zaangażowanie, poświęcenie i wybitne predyspozycje przywódcze, co pozwoliło Ś.P. Marianowi Ilnickiemu zrealizować Jego największe marzenie, czyli stworzenie wielkiego, nowoczesnego gospodarstwa rolnego, którego dewizą i misją stało się hasło „Od pola do stołu”. 

Aktywny Spółdzielca 


Przez 65 lat nieprzerwanej pracy Ś.P. Marian Ilnicki budował i rozwijał nowoczesne gospodarstwo, w którym zatrudnienie znalazło kilka pokoleń spółdzielców. 
Ś.P. Marian Ilnicki był też aktywnym działaczem krajowych organizacji spółdzielczych. Z pasją angażował się w rozwój i upowszechnienie idei ruchu spółdzielczego na ziemi szczecińskiej.
Dodajmy też, że Ś.P. Marian Ilnicki urodził się 15 lipca 1931r. W 1945r. wraz z rodzicami przybył do Rzeplina k/Stargardu. Od najmłodszych lat nieprzerwanie pracował w branży rolniczej. Z początku w gospodarstwie należącym do rodziców, następnie w Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej Rzeplino. Natomiast pracę w Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej Witkowo podjął w 1956r. Stanowisko Prezesa Zarządu RSP w Witkowie po raz pierwszy powierzono Ś.P. Marianowi Ilnickiemu w 1958 roku i decyzję tę odnawiano na okres kolejnych kadencji. 

Nowoczesne metody gospodarowania

Dzięki aktywności Prezesa Ilnickiego Spółdzielczą Agrofirmę Witkowo zalicza się dziś do grona nowoczesnych gospodarstw rolno-przemysłowych. Jest to też ważny ośrodek wdrażania i propagowania efektywnych metod gospodarowania, technologii i organizacji produkcji rolnej. Z doświadczeń wypracowanych w Witkowie korzystają dziś m.in. naukowcy i studenci Akademii Rolniczej w Szczecinie, a także specjaliści z innych uczelni krajowych i zagranicznych.
W uznaniu wybitnych zasług w zakresie osiągnięć produkcyjnych i działalności społecznej w lipcu 2000 roku Ś.P. Marian Ilnicki został uhonorowany Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski.

Ostatnie Pożegnanie Zmarłego

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w poniedziałek, 6 września 2021r, o godzinie 12:30, w kaplicy Domu Pogrzebowego Hades w Stargardzie (ul. Giżynek 5B). Msza Święta w intencji Zmarłego odprawiona zostanie o godzinie 13:00. Ceremonia pogrzebowa rozpocznie się po Mszy Świętej na nowym cmentarzu w Stargardzie – Giżynku (ul. Giżynek 5B). 

Źródło i foto: Zarząd Spółdzielczej Agrofirmy Witkowo

Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x