niedziela, 26 maja, 2024
spot_imgspot_img

Elektroniczny Wniosek o Płatność

spot_img

Wczoraj (31 sierpnia 2021 r.), Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa uruchomiła nową aplikację pod nazwą: eWoP (czyli Elektroniczny Wniosek o Płatność). Aplikacja umożliwia Rolnikom składanie przez internet wniosków o wypłatę pomocy przyznanej na działania inwestycyjne i premiowe finansowane z funduszy Unii Europejskiej w ramach budżetu PROW 2014 – 2020. 

Przyspieszenie wypłat wsparcia

Aplikacja eWoP, prócz składania wniosków, umożliwia także efektywną elektroniczną komunikację między beneficjentem (Rolnikiem), a Agencją.  Ma też usprawnić proces weryfikacji dokumentów, co ostatecznie przyspieszy wypłaty środków finansowych. Od końca sierpnia br. elektroniczne wnioski o płatność będzie można składać w ramach następujących działań:

  • 4.1 Wsparcie inwestycji w gospodarstwach rolnych;
  • 4.2 Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój;
  • 5.1 Wsparcie inwestycji w środki zapobiegawcze, których celem jest ograniczenie skutków prawdopodobnych klęsk żywiołowych, niekorzystnych zjawisk klimatycznych i katastrof;
  • 5.2 Wsparcie inwestycji w odtwarzanie gruntów rolnych i przywracanie potencjału produkcji rolnej zniszczonego w wyniku klęsk żywiołowych, niekorzystnych zjawisk klimatycznych i katastrof;
  • 6.1 Pomoc w rozpoczęciu działalności gospodarczej na rzecz młodych rolników;
  • 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich;
  • 6.3 Pomoc na rozpoczęcie działalności gospodarczej na rzecz rozwoju małych gospodarstw;
  • 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej.

Stała kontrola nad wnioskami

Dodajmy, że Portal eWoP umożliwia m.in.: złożenie wniosku o płatność wraz z załącznikami. Pozwala też na dokonywanie korekt. Zapewnia stały wgląd i kontrolę listy zapisanych i wysłanych wniosków lub poprawek, a także przegląd aktualnych wiadomości i powiadomień wysyłanych przez ARiMR do Rolnika. Do eWoP można się logować za pomocą loginu i hasła, które dotąd używane były przy korzystaniu z aplikacji eWniosekPlus czy IRZPlus. Więcej informacji na oficjalnym portalu ARiMR.

Źródło: ARiMR
Foto: Pixabay 

Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x