niedziela, 14 lipca, 2024
spot_img

Ostatni dzwonek dla KGW: Zbliża się termin rozliczeń finansowych za wsparcie 2023 roku!

spot_img

Zbliża się termin składania sprawozdań przez koła gospodyń wiejskich (KGW), które w ubiegłym roku otrzymały wsparcie finansowe na prowadzenie swojej statutowej działalności. Do 31 stycznia 2024 roku, biura powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) przyjmują dokumenty od KGW, które skorzystały z dofinansowania w 2023 roku.

Podsumowanie wsparcia dla KGW

W ciągu minionego roku, aż 13,4 tysiąca KGW otrzymało kwotę 114,3 miliona złotych jako wsparcie finansowe. Jednakże, tylko około 2 tysięcy spośród nich dotychczas spełniło obowiązek rozliczenia wydatków. Termin na złożenie sprawozdań zbliża się nieuchronnie, a to ważny moment dla wszystkich beneficjentów tych środków, którzy muszą udokumentować przeznaczenie otrzymanych funduszy.

KGW, które są zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Kół Gospodyń Wiejskich prowadzonym przez ARiMR, mogły się ubiegać o wsparcie po raz szósty. Proces składania wniosków odbywał się od 3 kwietnia do 30 września 2023 roku, a 114,3 miliona złotych trafiło do 13,4 tysięcy kół. Szczególnie warto zauważyć, że największe sumy, przekraczające 16 milionów złotych, otrzymały gospodynie z Mazowsza i Wielkopolski.

ARiMr przypomina, że środki te mogą być przeznaczone na aktywność społeczno-wychowawczą, oświatowo-kulturalną oraz na rozwijanie przedsiębiorczości kobiet. Dodatkowo, KGW mogą angażować się w działania na rzecz poprawy warunków życia i pracy na wsi, jak również propagować kulturę ludową.

Osoby zainteresowane szczegółami dotyczącymi wsparcia oraz dokumentów związanych z rozliczeniem powinny skonsultować się z ARiMR

źródło: ARiMR

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x