sobota, 24 lutego, 2024

Ogromny pożar hali rolniczej w Nieżychowicach. Straty szacowane na miliony!

spot_img

W nocy z 11 na 12 października, tuż przed godziną 1 w nocy, funkcjonariusze z Chojnic otrzymali zgłoszenie o pożarze hali produkcyjnej w Nieżychowicach. Pożar spowodował znaczne zniszczenia, obejmując spalenie ziarna oraz maszyn rolniczych o łącznej wartości 4 milionów złotych. Według niepotwierdzonych doniesień, istnieje podejrzenie, że mogło to być wynikiem podpalenia.

zdj: KP PSP w Chojnicach

Pożar, który rozpoczął się około godziny 1 w nocy, został już opanowany. Na terenie zdarzenia obecni są policjanci, zajmujący się zabezpieczaniem dowodów oraz materiałów śledczych. Ponadto, planowane jest przeprowadzenie oględzin przez specjalistę ds. pożarnictwa w celu dokładnego zrozumienia okoliczności związanych z pożarem.

Nieoficjalnie: pożar mógł być wynikiem celowego podpalenia

W pierwszych, nieoficjalnych doniesieniach sugeruje się, że pożar mógł być wynikiem celowego podpalenia. Istnieją informacje o przerwanych kłódkach na bramach zakładu oraz o niezidentyfikowanym sprawcy, który miał rozlać łatwopalną substancję w hali produkcyjnej. 

Na szczęście, nie odnotowano żadnych ofiar w wyniku pożaru, jednakże straty materialne są ogromne. Hala, która ucierpiała w wyniku pożaru, była częścią największej stacji hodowli ziemniaka w Polsce, funkcjonującej od blisko 80 lat. Instytucją zarządzającą tym zakładem jest Państwowy Instytut Badawczy podlegający Ministerstwu Rolnictwa.

źródło: RMF FM

spot_img

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x