sobota, 24 lutego, 2024

Przed nami wyjątkowo ciepła noc od Kujaw po Dolny Śląsk [POGODA]

spot_img

Przed nami wyjątkowo ciepła noc za sprawą frontu chłodnego. Od Kujaw po Wielkopolskę, Lubuskie, Dolny Śląsk temperatura nie spadnie poniżej 16-18 stopni. Na północy i południu od 10 do 13 stopni a nad resztą kraju w tym w centrum i na wschodzie od 14 do 16 stopni.

Deszcz w nocy wystąpi na północy kraju- na północ od Terespola, Warszawy, Konina, Rawicza, Legnicy. Najmocniej do 10 mm popada do 80 km w głąb lądu na wybrzeżu. Nad resztą zachodniej i środkowej części strefy spadnie od 1 do 6 mm deszczu. Wiatr umiarkowany z zachodu.

W czwartek na północy po przejściu frontu pokaże się słońce. Do południa sporo przejaśnień na południu kraju. Tymczasem od Lubelskiego po centrum, Dolny Śląsk, Wielkopolskę południową przeważnie pochmurno i od czasu do czasu miejscami popada deszcz do 1-4 mm na okres 7-8 godzin. Wieczorem chmury frontowe dotrą na południe kraju i lokalnie popada do 2-4 mm.

Bardzo wysokie temperatury nocami jak i w ciągu dnia jak na październik utrzymają się do soboty wieczorem. Następnie przejdzie nad nami front chłodny z lokalnymi opadami po którym wiatr osłabnie, ochłodzi się i pojawi się sporo mgieł i niskich chmur. Nocami pojawią się regularne przymrozki a w ciągu dnia odnotujemy od 2-4 stopni w regionie całodniowych mgieł do 7-11 stopni tam, gdzie mgły ustąpią i w dzień pokaże się słońce.

spot_img

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x