piątek, 21 czerwca, 2024
spot_img

OGROMNY POŻAR GOSPODARSTWA! Gospodarz ewakuując zwierzęta, sam został ranny!

spot_img

W poniedziałek, 27 maja, około godziny 3:30, w miejscowości Podborek w powiecie staszowskim doszło do pożaru zabudowań gospodarczych. Ogień pojawił się w jednym z budynków gospodarczych i szybko rozprzestrzenił się na sąsiednie obiekty z powodu zwartej zabudowy.

Trudna akcja gaśnicza

Na miejsce zdarzenia natychmiast skierowano 12 zastępów straży pożarnej – poinformował dyżurny Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratownictwa. Strażacy mieli trudności z zaopatrzeniem wodnym, co wymagało dowożenia wody z pobliskiego ujęcia.

Pomimo tych utrudnień, akcja gaśnicza była skuteczna. Właściciel gospodarstwa zdołał przed przybyciem strażaków ewakuować zwierzęta z płonących budynków, co zapobiegło większym stratom. Niestety sam gospodarz doznał obrażeń. Dzięki szybkiemu i sprawnemu działaniu strażaków, ogień został szybko opanowany, choć rano trwało jeszcze dogaszanie pogorzeliska.

Na chwilę obecną nie wiadomo, co było przyczyną wybuchu pożaru. Okoliczności zdarzenia będą szczegółowo wyjaśniane przez odpowiednie służby.

Po tragicznym zdarzeniu, które dotknęło lokalną społeczność, mieszkańcy postanowili podjąć działania mające na celu wsparcie poszkodowanej rodziny Pani Edyty Wołowiec, która pełni funkcję sołtysa w miejscowości Podborek. W tym celu zorganizowano społeczną zbiórkę, której celem jest zebranie środków na pomoc potrzebującym.

Jednym z głównych działań w ramach tej zbiórki są aukcje charytatywne, prowadzone na dedykowanej grupie internetowej. Link do ogłoszenia zbiórki znajduje się – TUTAJ

źródło: OSP w Połańcu; Radio Kielce

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x