czwartek, 20 czerwca, 2024
spot_img

Prezydent spotkał się z przedstawicielami protestujących rolników

spot_img

Prezydent Andrzej Duda przyjął w poniedziałek (27.05.2024) w Pałacu Prezydenckim przedstawicieli rolników, którzy protestowali w Sejmie. W rozmowie ze strony KPRP uczestniczyli: Zastępca Szefa Kancelarii Piotr Ćwik i Minister Wojciech Kolarski.

Przedstawiciel protestujących wejdzie do Rady do spraw Rolnictwa

Prezydent – na prośbę rolników – podjął decyzję, aby przedstawiciel protestujących wszedł w skład Rady do spraw Rolnictwa i Obszarów Wiejskich NRR – poinformował na późniejszym briefingu Minister Kolarski. Zapowiedział też spotkanie szerszej reprezentacji protestujących rolników z członkami tej Rady.

– Drzwi do Pałacu Prezydenckiego są zawsze otwarte – podkreślił Wojciech Kolarski.

Wcześniej Prezydent spotkał się z protestującymi rolnikami w Sejmie

Minister przypomniał, że w ubiegłym tygodniu Prezydent, który był w Sejmie podczas wystąpienia Ministra Obrony Narodowej, rozmawiał również z protestującymi rolnikami. Po tym spotkaniu rolnicy przerwali swój protest. 

– To dzisiejsze spotkanie rozpoczęło się od podziękowań ze strony rolników za to, że Prezydent okazał protestującym szacunek, pokazał, że dla niego sprawy polskiej wsi i polskiego rolnictwa są bardzo ważne. I de facto doprowadził do tego, że po dwóch tygodniach ten dramatyczny protest w Sejmie się zakończył – mówił Wojciech Kolarski. Jak dodał, rolnicy „wyrazili gorycz”, że nie spotkał się z nimi premier Donald Tusk.

W porannej rozmowie w RMF FM Minister Wojciech Kolarski podkreślał, że drzwi do Pałacu Prezydenckiego są zawsze otwarte dla tych, którzy potrzebują wsparcia i pomocy

– Dzisiejsze spotkanie jest efektem spotkania w Sejmie – mówił Minister. – Prezydent spotkał się z protestującymi, okazał im szacunek i protest został przerwany. Pan Prezydent zaprosił również protestujących do Pałacu – dodał. Minister podkreślił, że „Prezydent doskonale zna problemy rolników, szanuje polskich rolników, zaprosił ich, bo prosili o to, aby przedstawić przyczynę tego dramatycznego protestu”.

Źródło: www.prezydent.pl

Andrzej Bąk
Andrzej Bąk
Pochodzę ze wsi położonej na Lubelszczyźnie. Wykształcenie zdobyłem na studiach rolniczych w Olsztynie i Lublinie (ekonomika rolnictwa), oraz w Wyższej Szkole Menedżerów (doradztwo inwestycyjne i analiza finansowa). Pracowałem przy tworzeniu Warszawskiej Giełdy Towarowej S.A. (WGT S.A.) przy udziale ekspertów z giełdy w Chicago. Aktualnie prowadzę portal internetowy e-WGT - Internetowa Giełda Rolna należący do WGT S.A. Na co dzień zajmuję się analizą rynków rolnych i paliw.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x