czwartek, 20 czerwca, 2024
spot_img

Komisja Europejska zatwierdziła 2,1 mld zł wsparcia dla polskich rolników

spot_img

27 maja Komisja Europejska zatwierdziła rządowe wsparcie dla polskich rolników, którzy ucierpieli w wyniku wojny w Ukrainie. Kwota wsparcia wynosi 2,1 miliarda złotych i jest przeznaczona dla producentów zbóż, którzy odnotowali straty z powodu rosyjskiej agresji na Ukrainę.

Dopłaty dla producentów pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta i mieszanek zbożowych

Komisarz UE ds. rolnictwa, Janusz Wojciechowski, poinformował o zatwierdzeniu tej pomocy na platformie X (dawny Twitter), podkreślając, że wsparcie wynosi 486 milionów euro (2,1 mld zł). „Kolejna pomoc publiczna dla polskich rolników, w kontekście agresji Rosji na Ukrainę, została zatwierdzona” – napisał Wojciechowski.

Przyznana pomoc nie przekroczy 280 tysięcy euro (1,19 mln zł) na jednego rolnika i Wsparcie obejmuje dopłaty dla producentów pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta i mieszanek zbożowych, którzy ponieśli straty w wyniku inwazji Rosji na Ukrainę i którym grozi utrata płynności finansowej z powodu zawirowań na rynku rolnym. Program ten ma na celu złagodzenie negatywnych skutków wojny i zapewnienie stabilności finansowej polskim rolnikom.

Przypominamy, że w marcu 2022 roku, na wniosek komisarza Wojciechowskiego, rolnictwo zostało włączone w system kryzysowej pomocy publicznej, krótko po wybuchu wojny. Program ten został przedłużony przez Komisję Europejską i będzie obowiązywał do końca bieżącego roku.

źrodło: FORSAL

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x