czwartek, 7 grudnia, 2023
spot_img

Ogromny pożar gospodarstwa agroturystycznego

spot_imgspot_img

Do pożaru doszło wczoraj wieczorem (21 lipca 2020 r.), około godz. 19.00 w gospodarstwie agroturystycznym w Rzędzinach (gmina Dobra). Spłonęła tam stodoła, budynek gospodarczy i część budynku mieszkalnego. Łącznie pożarem objętych było około 1000 metrów kwadratowych powierzchni. Na szczęście nie ma informacji o poszkodowanych.

– Informację o pożarze otrzymaliśmy o godz. 19.15 – mówi mł. bryg. Piotr Tuzimek z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Policach. – Wynikało z niej, że pali się stodoła. Na miejscu się okazało, że to budynki gospodarstwa agroturystycznego, i pali się ich kilka.

W akcji gaśniczej uczestniczyło 10 zastępów straży pożarnej: z Komendy Powiatowej PSP w Policach, OSP Dobra, OSP Wołczkowo, OSP Tatynia, OSP Tanowo, OSP Police, a także ze Szczecina (m.in. dodatkowa cysterna i dodatkowy podnośnik).

Na miejscu działa nadal straż pożarna. Teren gospodarstwa musi zostać dobrze zabezpieczony. Następnie badane będą przyczyny pożaru.


Tekst przygotował: Robert Gorczyński
Źródło i foto: portal regionalny ipolice.pl

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników