sobota, 13 lipca, 2024
spot_img

Odwiedź jedyny na Podlasiu labirynt w kukurydzy! 

spot_img

Stworzyli największą grę terenową na Podlasiu, której powierzchnia przekracza 5 ha, a długość plątaniny dróg to ponad 4,5 km. Celem jest nie tylko edukacja, ale również szansa na spędzenie wolnego czasu w „fabryce” tlenu, jakim jest pole kukurydzy.

„To pole to piękna fabryka tlenu

– To przede wszystkim promowanie ekologicznego podejścia do rolnictwa i pokazywanie, że my, jako rolnicy, naprawdę pozytywnie działamy na naszą planetę. Cały czas mówi się, że las jest największym źródlem tlenu. Chciałabym zauważyć, że 1 ha kukurydzy jest w stanie wyprodukować tyle tlenu, ile 3 ha lasu. To pole to piękna fabryka tlenu. Można sobie spokojnie pooddychać, pozwiedzać ścieżki, porywalizować – zachęca Justyna Maciorowska z Ciemnoszyj. 

Przechadzając się po kukurydzianym labiryncie należy odnaleźć pytania z jednej z wybranych przez siebie kategorii.

– Jeżeli ktoś się zgubi, mój mąż w okolicach października, kosząc kukurydzę, na pewno go znajdzie – uspokaja z uśmiechem Justyna Maciorowska. 

Gra startuje 14 lipca o godz. 12.00 w Ciemnoszyjach (gm. Grajewo, woj. podlaskie). 

Szczegóły: www.ciemnoszyje.pl

Marta Śliwińska
Marta Śliwińska
Politolog z przypadku, kulturoznawca z zamiłowania i pasji. Przed laty wyjechałam z małej miejscowości do miasta, by znów powrócić na wieś – tym razem do pracy. To wieś i jej mieszkańcy są mi najbliżsi. Twórcy ludowi, artyści, gawędziarze, rolnicy - spotkania niby zwykłe, a jednak niezwykłe. Do takich ludzi chcę wracać, takich ludzi chcę pokazywać innym – szczerych, prawdziwych, pracowitych, z pasją. Wiem, że za każdą napotkaną osobą może kryć się niesamowita historia, która tylko czeka na odkrycie. „Rób to, co kochasz, a nie przepracujesz ani jednego dnia” – hasło zgoła banalne, ale jakże prawdziwe w moim przypadku.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x