wtorek, 18 czerwca, 2024
spot_img

Nowy tydzień będzie wstępem do wiosennej aury [POGODA]

spot_img

W poniedziałek płynąć będzie do nas powietrze z północnego zachodu. Na zachodzie kraju będzie ono dość suche dzięki czemu będzie niemal bezchmurne niebo. Na wschód od Wisły rozwinie się sporo chmur z których zwłaszcza na Podlasiu, Mazurach, północy i południu Lubelszczyzny, południu Mazowsza oraz w regionach południowych popada przelotny śnieg i krupa śnieżna. W centrum między słonecznymi chwilami pojawią się pojedyncze zabłąkane płatki śniegu. Nieco cieplej, chociaż nad ranem1 od -7 do -3 stopni to w ciągu dnia od ¾ na wschodzie do 7/8 stopni na zachodzie i północy.

Wtorkowy poranek pogodny i bardzo mroźny czeka mieszkańców Roztocza, Podkarpacia, Małopolski i rejonu Kielc, Staszowa gdzie nad ranem będzie około -6/-5 stopni. W centrum i na wschodzie około -4/-2 stopni, zaś na zachodzie około 0/+3 stopni. W centrum noc pogodna, lecz w ciągu dnia niebo się zachmurzy i miejscami symbolicznie pokropi deszcz. Na zachodzie i północy przewaga chmur od samego rana i miejscami spadnie w ciągu doby 1-2 mm deszczu. Temperatura w południe sięgnie 3/4 stopni na wschodzie, zachodzie i miejscami w centrum do 6/8 stopni na pogodnym południu, Roztoczu oraz od Warmii po Kaszuby, Pomorze Gdańskie.

W środę ciepły front zatrzyma się zostawiając dużo wilgoci na południu  w centrum i na północy Polski- miejscami pokropi słabo deszcz. Dzięki chmurom noc bez przymrozków, ale w ciągu dnia zaledwie 3/5 stopni. Od Roztocza po Podkarpacie około 8 stopni i tutaj chmury na zmianę ze słońcem, na północy 7/8 stopni, zaś na słonecznym już zachodzie około 10/12 stopni na plusie.

Czwartek i piątek najsłoneczniej  upłynie na południu Polski oraz od Podkarpacie po Roztocze. Im wyżej na północ tym więcej chmur, których najwięcej będzie w godzinach południowych. Temperatury o poranku bilansować mają w okolicy -3/+1 stopnia na południu i południowym wschodzie do +1/+4 stopni w regionach z większą ilością chmur do +3/+6 stopni na zachodzie i wybrzeżu. W ciągu dnia od około 10/13 stopni na wschodzie do 11/14 stopni w centrum i na północy. Na zachodzie i południu do 14/17 stopni. Na północy chwilami pokropi deszcz, w centrum dużo chmur na zmianę ze słońcem a na zachodzie pół na pół słońca i chmur i sucho.

W sobotę przez Polskę przejdzie front- będzie on jednak bardzo suchy i popada tylko miejscami. Deszcz powyżej 2-3 mm spadnie na może około 30% Polski. Poza tym będzie sucho bądź pokropi. 

W kolejnych dniach nadal będzie wiosennie. Powrotu większego ochłodzenie do czasu Wielkanocy nie widać, a później i owszem.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Aneta
Aneta
3 lat temu

☺️

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

1
0
Would love your thoughts, please comment.x