piątek, 23 lutego, 2024

Nowy opryskiwacz John Deere 300M – polska premiera opryskiwaczy na targach Polagra Premiery 2024

spot_img

19-21 stycznia 2024 roku Międzynarodowe Targi Poznańskie stały się areną prezentacji innowacji kluczowych dla rolnictwa. Dealerzy Agro-Sieć i Agro-Efekt w partnerstwie z marką John Deere, zaprezentowali fascynujące nowości, w tym nowy opryskiwacz z serii 300M, najnowszą gamę wyświetlaczy G5 oraz inne innowacyjne technologie rolnictwa precyzyjnego.

Opryskiwacze serii 300M – Doskonałość w zwrotności

Nie bez powodu opryskiwacze samojezdne 300M John Deere to jedno z najciekawszych nowych rozwiązań prezentowanych na targach Polagra Premiery. Rewolucyjna technologia pozwala na osiągnięcie idealnej zwrotności na polach o nietypowych kształtach oraz na wąskich drogach dojazdowych. Ponadto opryskiwacze 300M są wyposażone w system napełnianych pomp z dwoma obwodami i w pełni zintegrowaną technologię rolnictwa precyzyjnego John Deere, jak JDLink i John Deere Operations Center.

Promień skrętu – tylko 3,8m!

Co sprawia, że opryskiwacze serii 300M mogą wjechać tam, gdzie inne opryskiwacze nie dotrą? Układ kierowania czterema kołami i ich wąski rozstaw gwarantują wewnętrzny promień skrętu, który wynosi tylko 3,8 m. Dzięki temu opryskiwacz 300M wjeżdża do ciasnej przestrzeni i bezproblemowo zakręca na obrzeżach małych pól. Dodatkowo rozkład masy 50:50 gwarantuje równomierne obciążenie wszystkich kół. To pozwala uzyskać zmniejszone ugniatanie gleby i wjazd na pole nawet w bardzo trudnych warunkach glebowych. Opryskiwacze samojezdne 300M są maksymalnie wydajne dzięki belce opryskowej, której szerokość wynosi nawet 36 m

Smart rozwiązania dla szybszej i przyjemniejszej pracy

Opryskiwacze serii 300M to szybkie rozpoczęcie i szybkie zakończenie pracy. Co to oznacza? Rolnik może rozpocząć pracę od razu po wjeździe na pole, dzięki wcześniejszej konfiguracji aplikacji w John Deere Operations Center Układ PowrSpray zapewnia szybkie napełnianie, większą dokładność, intensywne mieszanie oraz szybkie i skuteczne płukanie. System bezpośredniego sterowania dawką błyskawicznie reaguje na zmiany prędkości, eliminując problem zbyt dużego lub zbyt małego dawkowania” – przybliża działanie opryskiwacza Mateusz Janicki z John Deere Polska.

Wyświetlacze z serii G5

Pokazano również najnowszą gamę wyświetlaczy G5. Dzięki rozdzielczości Full HD, dodatkowej pamięci i większej mocy obliczeniowej wyświetlacze z serii G5 są jednymi z najbardziej zaawansowanych wyświetlaczy na rynku.

Wyświetlacze G5 oferują udogodnienia, które są przydatne w pracach polowych: to obsługa maszyn ISOBUS, dokumentacja zabiegów pracy, tworzenie granic pól oraz linii naprowadzania, zmienne aplikowanie (nawożenie, siew, oprysk), automatyczne prowadzenie, kontrola sekcji. A to wciąż nie wszystkie funkcje – więcej informacji z pewnością dostarczą dealerzy” – wyjaśnia Mateusz Janicki z John Deere Polska.

spot_img
Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x