poniedziałek, 24 czerwca, 2024
spot_img

Nowy ciągnik w Zespole Szkół w Piotrkowicach Małych

spot_img

Zespół Szkół w Piotrkowicach Małych zakupił nowy ciągnik. Wartość sprzętu to ćwierć miliona złotych.

Ciągnik niemieckiej marki Deutz-Farh jest urządzeniem bardzo nowoczesnym. Został wyposażony w zaczepy automatyczne, systemy prowadzenia równoległego, nawigację GPS, komputer pokładowy, czy system EHR, pozwalający na precyzyjną pracę podnośnika hydraulicznego.

Dzięki systemowi prowadzenia równoległego maszyna sam utrzymuje prostolinijny tor jazdy. Przez to wszelkie wykonane zabiegi są bardzo precyzyjne, co pozwala na oszczędności paliwa, nawozów, czy środków ochrony roślin. To szczególne ważne w nauce nowoczesnego gospodarowania wyjaśnia kierownik warsztatów szkolnych Grzegorz Fundament.

Ciągnik będzie wykorzystywany głównie do celów dydaktycznych (nauka agrotroniki), choć w razie potrzeby można będzie go użyć do pracy w szkolnym gospodarstwie rolnym.

Urządzenie trafiło do szkoły w ramach programu “Podniesienie kompetencji zawodowych uczniów i nauczycieli poprzez utworzenie Centrum Kompetencji Zawodowych w Zespole Szkół w Piotrkowicach Małych”. Jego wartości to 260 tys. zł z czego 90 procent pokryła dotacja ze środków Urzędu Marszałkowskiego. Pozostała kwotę dołożyła szkoła.

Źródło: dziennikpolski24.pl

 

 

 

Redakcja
Redakcja
Przygotowujemy dla Was zawsze najświeższe wiadomości z branży rolniczej. Newsy, wydarzenia, relacje, opinie. Widziałeś coś ważnego? Chcesz się z nami czymś podzielić? Napisz na adres redakcja@agroprofil.pl

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników